Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bronisze: duży wybór kwiatów na groby, klientów mniej niż przed rokiem

Na rynku hurtowym w Broniszach, przed Wszystkimi Świętymi, oferta kwiatów na groby jest bogata. Najchętniej kupowane są chryzantemy i wrzosy, ale klientów jest mniej niż w ubiegłym roku - poinformowała ekspertka Rynku Anna Kaszewiak.
Reklama

Jak zaznaczyła Kaszewiak, oferta kwiatów w doniczkach i ciętych do dekoracji grobów, jest jak co roku duża, ale do tej pory ruch w handlu na rynku w Broniszach jest mniejszy niż w ubiegłych latach. Panuje niepewność, czy w związku z epidemią nie zostaną zamknięte cmentarze, co istotnie ograniczy zakup kwiatów na groby.

Ekspertka dodała, że największy ruch zaczyna się na 3 dni przed świętem, tj. od czwartku.

Najchętniej kupowane są chryzantemy, które od lat są tradycyjnym kwiatem kładzionym na groby bliskich, gdyż są one wytrzymałe na spadki temperatur. Handlowcy oferują je w doniczkach oraz jako kwiaty cięte. Możne je kupić w różnych kolorach i odmianach.

Chryzantemy cięte kosztują od 3 do 6 złotych za sztukę. Najwyższą cenę od kilku sezonów osiągają tzw. kule o bardzo dużych kwiatach. Za chryzantemy tzw. pająki, czy ping-pongi trzeba zapłacić ok. 4 zł za sztukę. Chryzantemy margaretki są w cenie od 15 - do 20 zł za paczkę.

Chryzantemy doniczkowe można już nabyć od 4 zł za doniczkę, ale ceny dużych wielkokwiatowych (do 20 kwiatów) chryzantem dochodzą do 30 zł.

O tej porze roku dobrze sprzedają się także wrzosy i mrozy. Oba gatunki chętnie kupowane i używane do kompozycji nagrobnych oraz nasadzeń w donicach, skrzynkach. Dobrze zimują w gruncie, znoszą niższe temperatury i mogą być trwałą ozdobą grobu przez kilka zimowych miesięcy - poinformowała Kaszewiak.

Wrzosy kosztują od 6 do 12 złotych za doniczkę, ich cena zależy od wielkości nasadzenia i kolorystyki wrzosów. Mrozy są w cenie 2,5 zł za sadzonkę.

Od kilku sezonów bardzo modną rośliną jest helleborus (ciemiernik). Roślina ta nie tylko może być ozdobą grobów, ale także tarasów i balkonów. Jest ona odporna na temperaturę nawet do - 15 stopni Celsjusza. Helleboru w doniczce kosztuje 30 złotych.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach można też kupić gotowe wiązanki, które też znajdują nabywców. Mogą być one wykonane na sztucznym podkładzie jak i na żywym z użyciem kwiatów sztucznych. Ich zakup to wydatek 100 - 160 zł. Ale można też nabyć kompozycje droższe, z wyjątkowo okazałymi kwiatami, roślinami i ciekawymi dodatkami. W takim przypadku ceny dochodzą do 250 zł za wiązankę.

W Broniszach oferowane są także zielone wianki. Ich cena zależy od średnicy, najmniejsze o średnicy 20 cm kosztują 10 zł za sztukę, a największe 70 centymetrowe - to wydatek rzędu 70 zł za sztukę. Dla hurtu wianki pakowane są w paczki po 5 sztuk. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum