Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bujara: Sieci szykują nowy sposób na obejście zakazu handlu w niedziele

- Słyszałem, że jedna z sieci, która cały czas kombinuje, będzie w sklepach otwierała punkty kawiarniane, a więc będzie się nazywała "cafe" - powiedział w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność". Dodał, że w projekcie zmian w przepisach dotyczących zakazu handlu kwestia obchodzenia tego zakazu zostanie doprecyzowana.
Reklama

Jak podaje money.pl, według Alfreda Bujary nie budzi kontrowersji uniemożliwienie sklepom otwierania się w niedzielę pod pretekstem prowadzenia usług pocztowych. Jak mówił, Państwowa Inspekcja Pracy dostanie też "narzędzie", które ma jej pomóc w interpretowaniu przepisów. Chodzi o bardziej konkretne zapisanie, czy jest "działalność przeważająca".

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Nowelizacja ma między innymi spowodować, że sklepy nie będą mogły udawać placówek pocztowych. Jak szacuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek, nowe przepisy mogą wejść w życie z początkiem marca.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum