Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bunt przeciwko budowie olbrzymiego magazynu Lidla

Lidl wybuduje w Polsce kolejne centrum dystrybucyjne. Ogromny magazyn powstanie w gminie Gietrzwałd pod Olsztynem. Sieć ma jednak problem - Komitet Obrony Gietrzwałd zamieścił na Facebooku petycję przeciwko tej inwestycji.
Reklama

Teraz portal tko.pl pisze, że Komitet Obrony Gietrzwałd zamieścił na Facebooku petycję przeciwko tej inwestycji. Trwa zbieranie podpisów.

Protest przeciwko budowie centrum dystrybucyjnego Lidla w gminie Gietrzwałd

Komitet wskazuje, że powstanie tak dużego obiektu przy drodze Gietrzwałd – Łajsy będzie się wiązać z olbrzymim natężeniem ruchu pojazdów ciężarowych i TIR-ów, co z kolei wpłynie na bezpieczeństwo dojeżdżających do szkoły i przedszkola dzieci. Wzrośnie emisja spalin, co przełoży się na obniżenie wartości sąsiednich działek i nieruchomości. Komitet obawia się również spadku atrakcyjności gminy, która przyciąga tysiące pielgrzymów w Polski i całego świata.

Lidl postawi magazyny w gminie Gietrzwałd

Przypomnijmy, 23 grudnia wójt gminy Gietrzwałd poinformował o zakończeni postępowania dowodowego w postępowaniu administracyjnym wszczętym na wniosek LIDL Sp. z o.o. Sp. k. w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia o nazwie „Budowa Centrum Dystrybucyjnego LIDL Gietrzwałd  wraz z infrastrukturą techniczną – doziemne instalacje zewnętrzne w miejscowości Gietrzwałd, gmina Gietrzwałd”.

Według naszych wyliczeń będzie to 14. magazyn sieci w Polsce.

 

 

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum