Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Byli dyrektorzy Tesco oskarżeni o oszustwa finansowe zostali uniewinnieni

Carl Rogberg, były dyrektor finansowy Tesco w Wielkiej Brytanii został oficjalnie uniewinniony w środę z zarzutów o oszustwa i fałszowanie księgowości w aferze z 2014 roku. Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku uniewinnieni zostali Christopher Bush, były dyrektor zarządzający Tesco UK i John Scouler, były brytyjski dyrektor ds. reklamy żywności – informuje agencja Reuters.
Reklama

W procesie toczącym się w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii cała trójka zaprzeczała zarzutom.

W lutym 2018 roku proces o oszustwo trzech byłych dyrektorów Tesco został przerwany, a ława przysięgłych zwolniona, po tym, jak Carl Rogberg doznał zawału serca.

Jak podaje Reuters, ruszył nowy proces Busha i Scoulera, którzy finalnie zostali uniewinnieni w grudniu. Rogberg został odłączony od aktu oskarżenia z powodu złego stanu zdrowia. W środę  został formalnie uniewinniony w sądzie koronnym Southwark. 

Przypomnijmy, że we wrześniu 2014 r. Tesco poinformowało, że zawyżyło zyski na około 250 mln funtów. Informacja spowodowała spadek wartości rynkowej Tesco o około 2 mld funtów. Brytyjskie biuro ds. nadużyć finansowych wszczęło dochodzenie i oskarżyło Rogberga, Busha i Scoulera w 2016 r. o oszustwo z powodu nadużycia pozycji i fałszywej księgowości w okresie od lutego do września 2014 r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum