Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Były szef Uber Eats dołączył do platfomy Nethansa

Jakub Pietraszek dołączył we wrześniu do firmy Nethansa, optymalizującej sprzedaży na platformach handlowych, takich jak Amazon i Kaufland.de. Pietraszek objął stanowisko dyrektora ds. przychodów (Chief Revenue Officer). Wcześniej w latach 2019-2020 był szefem Uber Eats w Polsce.
Reklama

W nowej roli Jakub Pietraszek odpowiada za tworzenie i realizację strategii rozwoju firmy związanej z generowaniem przychodów, w tym za wdrażanie procesów zarządzania sprzedażą, obsługę klienta, ustalanie cen czy zarządzanie przychodami. Nadzoruje także działania marketingowe i wspiera działalność firmy na rynkach europejskich.

Przed dołączeniem do Nethansy był dyrektorem zarządzającym w Uber Eats w Polsce, a wcześniej był również prezesem zarządu i współzałożycielem fintechu Booste, oferującego finansowanie i narzędzia dla rozwoju e-commerce. Był również managerem i konsultantem w międzynarodowych firmach doradczych, takich jak KPMG, EY czy Deloitte.
Pietraszek jest absolwentem MIT Sloan School of Management, ukończył również studia doktoranckie z zarządzania na SGH oraz ekonomię i prawo na UW.

Nethansa oferuje usługi wspierające sprzedaż na Amazon i Kaufland.de, z których dziś korzysta już ponad 100 firm. Stworzone oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy ofert konkurencji i optymalizacji cen wystawionych na sprzedaż produktów. Umożliwia też zarządzanie cenami sprzedaży towarów na ośmiu europejskich rynkach w Amazon i Kaufland.de.
W marcu spółka poinformowała o zakończeniu rundy A finansowania, w której głównym inwestorem był fundusz inwestycyjny Warsaw Equity Group (WEG). Nethansie udało się pozyskać blisko cztery miliony euro. Środki mają być przeznaczone m.in. na dalszy rozwój platformy SaaS oraz międzynarodową ekspansję.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum