Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cannabis negocjuje dostawy medycznej marihuany. Na polskim rynku niedobory

Cannabis Poland podaje, że panuje ciągły niedobór marihuany medycznej w polskich aptekach, a cena detaliczna za 1 gram suszu wynosi 65-70 zł brutto. Spółka rozpoczęła negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej, dotyczącej importu do Polski marihuany medycznej od niemieckiej spółki.
Reklama

Zarząd Cannabis Poland rozpoczął negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej, dotyczącej importu do Polski marihuany medycznej, czyli surowca farmaceutycznego pochodzenia konopnego pod postacią suszu oraz ekstraktów (olejków) zawierających od 10% do 25% THC. Stroną umowy jest firma z siedzibą w Niemczech, zajmująca się dystrybucją marihuany medycznej od 2019 r. i posiadająca stosowne zgody i licencje na sprzedaż w Niemczech.

Cannabis Poland poczeka na licencję

Po wynegocjowaniu i zawarciu umowy dystrybucyjnej z niemieckim partnerem, spółka planuje w możliwie najkrótszym czasie złożyć wnioski na uzyskanie licencji na import marihuany medycznej w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).

Zarząd podkreśla, iż rozpoczęcie dystrybucji marihuany medycznej będzie istotnym krokiem w dalszym rozwoju oraz będzie miało istotny wpływ na zwiększenie przychodów: Zarząd przewiduje, iż początkowe zamówienia na poziomie od kilku do kilkunastu kilogramów miesięcznie, mogą – w zależności od aktualnej sytuacji na rynku oraz otoczenia konkurencyjnego - sięgnąć poziomu 100 kg na miesiąc. Zarząd zaznacza, iż w chwili obecnej panuje ciągły niedobór marihuany medycznej w polskich aptekach, a cena detaliczna za 1 gram suszu wynosi 65-70 zł brutto..

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum