Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Capital Park sprzedaje nieruchomość w Warszawie

Spółka zależna Capital Park S.A. zawarła umowę sprzedaży nieruchomości w Warszawie. Kupi ją spółka Premium Properties.
Reklama

Zarząd Capital Park S.A. poinformował, że 7 sierpnia br. jednostka zależna od spółki, tj. CP RETAIL, która jest jest właścicielem niezabudowanej nieruchomości gruntowej, położonej w Warszawie, składającej się z działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi 7/5 oraz 47 o łącznym obszarze 5.984 mkw., zawarła ze spółką PREMIUM PROPERTIES 5 sp. z o.o. warunkową umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości. Uzgodniona cena sprzedaży wynosi 85 490 tys. zł netto plus VAT - czytamy w komunikacie.

Warunkiem zawarcia umowy przyrzeczonej jest wcześniejsze uzyskanie przez kupującego pozytywnego wyniku audytu nieruchomości oraz zgód korporacyjnych kupującego.

Zawarcie umowy przyrzeczonej planowane jest w terminie do dnia 30 września 2019 roku.

Grupa Capital Park działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku. W 2004 roku Grupa rozpoczęła współpracę z brytyjskim funduszem private equity real estate Patron Capital Partners, która w okresie minionych 14 lat zaowocowała wieloma wspólnymi projektami i przyczyniła się do dużego wzrostu wartości spółki. Od 13 grudnia 2013 roku Capital Park SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W marcu br. Madison International Realty LLC, globalny inwestor działający w sektorze nieruchomości, podpisał wstępną umowę nabycia pakietu kontrolnego 65,99 proc. udziałów w Capital Park SA od Patron Capital Partners – inwestora instytucjonalnego skupionego na inwestycjach nieruchomościowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum