Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carlsberg chce zyskać na rosnącym trendzie spożycia piw smakowych

Carlsberg Polska wprowadzi do sprzedaży 10 marca trzy nowe warianty piw smakowych. Szykuje też nowości dla sektora HoReCa - zapowiada Tomasz Bławat, prezes Carlsberg Polska.
Reklama

- Wprowadzimy do sprzedaży jeszcze przed sezonem, czyli 10 marca Somersby Blackberry, Okocim Radler Grejpfrut oraz Carlsberg Citrus. Spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży naszej globalnej marki Somersby, która w ubiegłym roku wzrosła o ok. 42 proc. - mówi Bławat.
- Przygotowujemy również coś dla segmentu HoReCa w tym roku, ale na razie za wcześnie na szczegóły. Coś więcej będziemy mogli powiedzieć pod koniec kwietnia - dodaje.
W ubiegłym roku Carlsberg Polska wprowadził do sprzedaży w lokalach gastronomicznych piwo Grimbergen, które jest sprzedawane tylko w kanale HoReCa, a nie jest sprzedawane w detalu. Obecnie piwo Grimbergen jest sprzedawane do około 70 lokali, ale Carlsberg Polska zapowiada, że w tym roku pojawi się też w kolejnych pubach i restauracjach.
Carlsberg Polska zwiększył w 2013 roku udziały w rynku piwa wolumenowo do ok. 20 proc. z 18,5 proc. w 2012 roku, a wartościowo do 19,4 proc. z 17,8 proc. Carlsberg Polska wyprodukował w 2013 roku ok. 7 milionów hektolitrów piwa.
Carlsberg Polska ma w swoim portfelu marki: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu. Od roku 2012 do portfolio Carlsberg Polska dołączyły nowe marki, tj. Grimbergen, piwa sezonowe Okocim oraz Okocim Radler.
W 2013 roku rynek piwa w Polsce spadł o 2,0 proc. do 37,2 miliona hektolitrów. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum