Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carlsberg Polska zrealizuje kolejne projekty dla lokalnych społeczności

Carlsberg Polska ogłosił zwycięzców 9. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy. W sąsiedztwie browarów Kasztelan i Okocim powstało 10 wyjątkowych inicjatyw służących lokalnej społeczności. Ponad połowa z nich to projekty dbające o poprawę świadomości ekologicznej mieszkańców.
Reklama

Kolejna edycja Programu Grantowego InicJaTyWy dobiegła końca. Od 2014 r. w ramach akcji Carlsberg Polska, w sąsiedztwie swoich Browarów Okocim i Kasztelan, pomógł zrealizować 85 projektów na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. W tym roku zainteresowanie było równie wysokie - z powiatu sierpeckiego i brzeskiego do drugiego etapu, czyli głosowania internautów, zakwalifikowało się aż 30 inicjatyw. Internauci oddając swoje głosy wyłonili 10 zwycięskich projektów, a lokalne organizacje i instytucje z Sierpca i Brzeska, otrzymały sumarycznie 100 tys. zł na realizację swoich pomysłów. 

Lokalne działania dla globalnych zmian

W tym roku w okolicach Browaru Kasztelan w Sierpcu zrealizowane zostały projekty: warsztaty i piknik ekologiczny „Edukacja ekologiczna w praktyce”, EKOpiknik „Zostaw po sobie drzewo, a nie foliową torebkę”, akcja edukacyjno – informacyjna dotycząca sposobów segregacji opakowań „Zbieram, Segreguję – Przyrodę Ratuję”, zakup sprzętu dla strażaków „Nie dla raka w straży!” oraz zakup trampoliny „Skakać każdy może!”.

W powiecie brzeskim – Browar Okocim – zrealizowane zostały projekty:

„Akcja – zielona segregacja”, zbiórka i wymiana posegregowanych odpadów na sadzonki, EKOpiknik „Segreguj papier puszki i butelki bo to problem niewielki”, miejsce do integracji, aktywności i odpoczynku „Wypoczynek, Integracja, Rekreacja w Bielczy”, warsztaty edukacyjne „Twórczy recykling” oraz projekt oświetlenia brzeskiego rynku i integracji seniorów „Tworzymy klimat światłem i muzyką”.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie dziewięciu edycji zrealizowano 85 projektów, na łączną kwotę ponad 700 tys. złotych. Tegorocznym partnerem akcji była firma Interzero.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum