Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour chciał pozbyć się oddziałów w Polsce i na Tajwanie. Ten drugi już sprzedany...

Carrefour ogłosił, że sprzeda 60% udziałów w Carrefour Tajwan swojemu wieloletniemu partnerowi i współudziałowcowi w biznesie, Uni-President.
Reklama

Transakcja została wyceniona na 2,0 mld euro, podał Carrefour w oświadczeniu.

Posunięcie stanowi część strategii „zrównoważenia geograficznego” Carrefoura łączy się z przejęciem przez Carrefour Grupo BIG w Brazylii.

Oddział Carrefour na Tajwanie został założony w 1987 roku jako wspólne przedsięwzięcie Carrefour i Uni-President i obecnie prowadzi sieć 340 sklepów, w tym 68 hipermarketów i 272 supermarkety, a także 129 centrów handlowych.

Firma wygenerowała przychody w wysokości 2,5 miliarda euro w 2021 r., wraz z EBITDA w wysokości 243 milionów euro.

Długa historia współpracy Carrefour z Uni-President

„Dzięki długiej wspólnej historii z Uni-President, Carrefour jest przekonany, że Carrefour Tajwan będzie nadal rozwijał swoją działalność i usługi z korzyścią dla wszystkich swoich interesariuszy”, oświadczył detalita. 

„Uni-President będzie nadal prowadził sklepy pod szyldem Carrefour”.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez tajwańskie organy ds. konkurencji. Strony oczekują, że zgoda zostanie wydana do połowy 2023 roku.

Co z Carrefour Polska?

Przypomnijmy, pod koniec maja dowiedzieliśmy się, że oddział Carrefour Polska zostanie przejęty przez fundusz Mid Europa Partners. Potwierdziliśmy informacje w czterech niezależnych od siebie źródłach. Rozmowy toczą się od jesieni. Jako drugi potencjalny nabywca wymieniany był także fundusz nieruchomościowy, należący do Griffin Capital Partners.

Rok temu, w połowie 2021 roku, francuski magazyn „Challenges”, informował, że prezes Grupy Carrefour Alexandre Bompard zamierza pozbyć się dwóch lokalnych oddziałów – w Polsce i na Tajwanie, a poszukiwanie nabywców zlecił firmie doradczej KPMG.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum