Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour: Christophe Rabatel będzie dowodził oddziałem we Włoszech. W Polsce zastąpi go Tareck Ouaibi

Christophe Rabatel, Dyrektor Generalny Carrefour Polska, od 1 września 2020 roku obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego Włoch, członka Zarządu Grupy Carrefour i będzie raportował bezpośrednio do Prezesa-Dyrektora Generalnego Grupy Carrefour.
Reklama

Christophe Rabatel zastępuje Gérarda Lavinay, który postanowił skorzystać ze swoich praw do emerytury. Na szczególnie konkurencyjnym rynku włoskim, Christophe Rabatel będzie odpowiedzialny za realizację, wdrażanej od 2 lat, strategii transformacji i dalszy rozwój Carrefour Włochy (m.in.: będzie odpowiadał za ekspansję formatów: Market i Express, przegląd modelu hipermarketu, rozwój e-commerce i reorganizację centrali).

Tareck Ouaibi, obecnie Dyrektor Operacyjny Carrefour Polska, od 1 września 2020 roku będzie tymczasowo pełnił obowiązki Dyrektora Generalnego Carrefour Polska i raportował do Dyrektora Strefy Europy-Północ.

Alexandre Bompard, Prezes-Dyrektor Generalny Grupy Carrefour powiedział: „Życzę Christophe’owi Rabatel powodzenia w nowej roli. W Polsce Christophe Rabatel wykonał pracę na wysokim poziomie i mam pełne zaufanie do jego umiejętności i kompetencji oraz że z sukcesem będzie kontynuował rozwój Carrefour we Włoszech.

Dziękuję Gérardowi Lavinay za niezwykłe dokonania, które realizował w grupie przez prawie 40  lat. W swojej pracy i różnych obowiązkach, które pełnił, aż do najwyższego poziomu kadry zarządzającej, uosabiał to, co jest najlepsze w kulturze awansów wewnętrznych Carrefour. Przez ostatnie trzy lata, Gerard Lavinay był kluczowym aktorem, przyczyniającym się do naszej transformacji, a dla mnie cennym wsparciem.”

Christophe Rabatel dołączył do grupy Carrefour w 2004 roku. Pełnił funkcje finansowe w regionie Europy, został Dyrektorem Finansowym i Administracyjnym Carrefour w Turcji, a następnie Dyrektorem Finansowym, Ekspansji i Organizacji  Carrefour we Francji. Następnie objął obowiązki operacyjne w Proximity we Francji, jako Dyrektor Regionalny, zanim został w marcu 2015 roku Dyrektorem Wykonawczym Carrefour Proximity. Od lipca 2018 roku jest Dyrektorem Generalnym Carrefour Polska. Ukończył  studia w Nancy Commercial Institute i posiada tytuł MBA Indiana University of Pensylwania.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum