Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour dostarczy produkty prosto do domowej lodówki

Carrefour testuje nową usługę z ograniczoną liczbą klientów we Francji. Osoby składające zamówienie za pośrednictwem sklepu internetowego sieci mogą zdecydować się na dostawę bezpośrednio do lodówki w ramach projektu pilotażowego. Aby to zrobić, klienci po prostu instalują inteligentny zamek firmy Assa Abloy, partnera Carrefoura w tym projekcie.
Reklama

Carrefour dostarczy zamówienie do lodówki - jak?

Dostawca może odblokować zamek – w ogłoszonym wcześniej przedziale czasowym dostawy – i w ten sposób uzyskać dostęp do domu klienta. W ten sposób może natychmiast włożyć świeże produkty do lodówki, a mrożone do zamrażarki. Suche towary są umieszczane w centralnym miejscu w kuchni, na przykład na stole. Przed wyjazdem doręczyciel przesyła klientowi zdjęcie artykułów spożywczych. Klienci są również informowani, kiedy kierowca wjeżdża i wyjeżdża.

Carrefour jako pierwszy wypełni lodówki Francuzów

Carrefour jako pierwszy wprowadza usługę dostawy lodówek na rynek francuski, ale za granicą system działa już od jakiegoś czasu. Amazon opracował własny inteligentny zamek, umożliwiając kierowcom dostarczanie paczek w pomieszczeniach i ma nadzieję na przełom, jeśli chodzi o inteligentne lodówki. Dzięki kamerom i czujnikom lodówka może już samodzielnie rozpoznać, jakich produktów brakuje i je zamawiać.

Walmart oferuje usługę InHome od 2019 roku. Według LSA usługa jest obecnie dostępna dla 30 mln gospodarstw domowych, głównie w dużych miastach USA. Walmart planuje zatrudnić dodatkowe 3000 pracowników w celu wsparcia rozwoju tego projektu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum