Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour i Auchan w sojuszu na rzecz poprawy bezpieczeństwa swoich pracowników

UNI Global Union, Auchan Retail i Carrefour Group właśnie podpisały wspólną deklarację w sprawie wdrażania dobrych praktyk biznesowych w kontekście kryzysu sanitarnego dotyczącego pandemii Covid-19.
Reklama

Świat pracy stoi obecnie w obliczu bezprecedensowej katastrofy zdrowotnej i ekonomicznej, dlatego Auchan Retail, Carrefour i UNI postanawiają przeanalizować wdrożenie wszystkich użytecznych i odpowiednich środków, opartych na dobrych praktykach biznesowych, w celu zapobiegania, zmniejszania lub eliminowania ryzyka zarażenia dla swoich pracowników i klientów.

 Przedmiotowe środki są podzielone na następujące tematy:

- Poprawa zasad bezpieczeństwa i higieny pracy zalecanych dla każdego pracownika w danych krajach
- Przepisy sanitarne dla sklepów, sprzedaży drive, dostaw do domu i magazynów logistycznych
- Środki pomocy społecznej dla pracowników
- Wsparcie dla pracowników w szczególnych sytuacjach (pracownicy niepełnosprawni, kobiety w ciąży)

- Jesteśmy w pełni świadomi znaczenia naszej roli jako usługi pierwszej potrzeby. Naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie naszych ekip, a także zdrowie naszych klientów od pierwszego dnia. Wkładamy w to całą energię i dzielenie się naszymi dobrymi praktykami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa jest częścią tego wspólnego pragnienia działania w obliczu tego bezprecedensowego kryzysu - powiedział Jérôme Nanty, dyrektor wykonawczy Zasobów Ludzkich w Grupie Carrefour.

- W tym wyjątkowym kontekście sanitarnym priorytetem jest ochrona naszych klientów i pracowników. To nasz obowiązek, ponieważ nasze ekipy są w pełni zaangażowane w misję strategiczną: robić wszystko, aby nadal wyżywić ludność w każdym z naszych krajów. Możliwość wymiany dobrych praktyk w tej dziedzinie i współpracy z naszymi partnerami w tych kwestiach to możliwości, które wykorzystamy w tym procesie zapewnianym przez UNI - deklaruje Marc Grosser, Dyrektor Zasobów Ludzkich, Transformacji i CSR Auchan Retail.

- Pracownicy supermarketów narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, nadal służąc mieszkańcom podczas pandemii. Teraz bardziej niż kiedykolwiek pracodawcy i związki muszą współpracować, aby jak najlepiej chronić zdrowie pracowników i klientów supermarketów podczas kryzysu zdrowotnego. Podpisując tę deklarację, Auchan i Carrefour przodują w walce z Coid-19, inni muszą podążać ich śladami - powiedziała Christy Hoffman, Sekretarz Generalna UNI.

 UNI Global Union z siedzibą w Nyon w Szwajcarii reprezentuje 20 milionów pracowników wykwalifikowanych i w usługach w 150 krajach, w tym 4 miliony pracowników handlu. UNI zawarło światowe umowy z niektórymi największymi detalistami na świecie - w tym Carrefour i Auchan - w celu zagwarantowania praw pracowników we wszystkich ich działaniach. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum