Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour i E. Leclerc walczą o klientów niezmotoryzowanych w centrach miast

Francuski rynek e-commerce otworzył nowy obszar konkurencji: Carrefour i E.Leclerc otwierają miejsca odbioru (pick-up) zakupów dla klientów w centrach miast.
Reklama

Jak dotąd większość punktów odbioru zakupów była zlokalizowana w sklepach, które znajdują się na przedmieściach czy na parkingach super- i hipermarketów. Czyli wszędzie tam, gdzie można dojechać samochodem. Teraz sieci dostrzegają także konsumentów, którzy poruszają się pieszo czy miejskim transportem.

Auchan, Cora i Monoprix  - wszyscy szukali idealnego rozwiązania, ale raczej nieśmiało. Jednak Carrefour i E.Leclerc otwierają teraz szeroką gamę lokalizacji dla pieszych w takich miastach, jak Paryż, Lyon, Saint-Etienne i Lille.

Obaj detaliści mają jednak inną strategię: Carrefour, z silną siecią miejskich sklepów convenience, zintegruje punkty odbioru zamówień z placówkami. Klienci mogą odebrać artykuły spożywcze w sklepach Carrefour City, Contact lub Bio. Co więcej Carrefour obiecał swoim klientom internetowym lepsze ceny, niż kiedy przychodzą do sklepu, by robić zakupy, ale wartość zamówienia musi przekraczać 40 euro. Jest to próba przyciągnięcia klientów, którzy zwykle kierują się za miasto, aby zrobić cotygodniowe zakupy spożywcze.

E.Leclerc to sieć hipermarketów, która do niedawna nie była obecna w śródmieściu: niedawno weszła na lukratywny rynek paryski, oferując między innymi usługę dostawy zakupów "Leclerc chez moi" (Leclerc u mnie). Ta sieć buduje niezależne miejsca odbioru zamowień. Sklep pilotażowy otwarto w kwietniu 2017 r. w Lille i już teraz przyjmuje on ok. 1000 zamówień tygodniowo, których średnia wartość wynosi od 38 do 40 euro za zamówienie, a sklep osiąga 1,5 mln euro rocznego obrotu. W zeszłym tygodniu E.Leclerc otworzył drugą lokację w tym samym mieście. W maju sieć otworzy więcej takich punktów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum