Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour prowadzi program certyfikacji swoich pracowników

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych rzeźników-wędliniarzy oraz piekarzy i cukierników na regionalnych rynkach pracy w Polsce jest bardzo duże. Carrefour Polska prowadzi program certyfikacji swoich pracowników i organizuje kursy zawodowe w stworzonym m.in. do tego celu centrum szkoleniowo-rozwojowym Smak Kariery. Kompleksowo przygotowani przez firmę pracownicy przystępują do egzaminów czeladniczych.
Reklama

Carrefour swój program certyfikacji kieruje do osób z co najmniej 3-letnim stażem pracy w zawodzie piekarz, cukiernik, a także rzeźnik-wędliniarz, którzy nie mają dyplomu potwierdzającego ich kwalifikacje. Na przełomie września i października w szkoleniach udział wzięło łącznie 19 pracowników Carrefour z różnych regionów kraju. W listopadzie i grudniu odbyły się egzaminy czeladnicze dla rzeźników-wędliniarzy oraz piekarzy. Wszyscy pracownicy, którzy odbyli szkolenia, zaliczyli egzamin i zdobyli państwowe dokumenty potwierdzające kwalifikacje w danym zawodzie. Sklepy sieci wzbogaciły się o sześciu certyfikowanych rzeźników-wędliniarzy oraz jedenaścioro certyfikowanych piekarzy. Wkrótce odbędą się egzaminy czeladnicze dla cukierników.

Carrefour współpracuje w zakresie kursów z ekspertami Cechu Wędliniarzy i Rzeźników w Warszawie oraz z Cechu Piekarzy w Warszawie, a także z Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Idea certyfikacji zawodowej pracowników jest częścią inicjatywy „Smak Kariery” realizowanej w Carrefour od 2015 roku.

Carrefour prowadzi różnorodne działania mające na celu kompleksowe przedstawienie możliwości rozwoju zawodowego w strukturach sieci.

Obecnym i potencjalnym pracownikom sklepów dedykowano program „Przepis na Mistrza”, który poza certyfikacją zawodową obejmuje m.in. praktyki zawodowe dla uczniów i patronat Carrefour nad wybranymi klasami w szkołach kształcących w zawodach: piekarz, cukiernik, sprzedawca, rzeźnik.

W 2016 roku firma organizować będzie kolejne szkolenia, w tym dla osób, które przystąpią do egzaminów mistrzowskich.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum