Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour przejmuje w Brazylii. Jest warunkowa zgoda CADE

Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej Brazylii (CADE) zatwierdziła, z ograniczeniami, przejęcie Grupo Big Brasil przez Carrefour Brasil.
Reklama

W swoim orzeczeniu CADE wyjaśniło, że w samoobsługowym segmencie detalicznym połączenie pierwszego i trzeciego największego gracza może być niebezpieczne dla rynku w 9 lokalizacjach.

W związku z tym wynegocjowano Umowę o Kontroli Koncentracji (ACC), która przewiduje sprzedaż 14 sklepów, z czego 11 hipermarketów i 3 supermarketów.

Sklepy te stanowiły około 6,0% przychodów Grupo Big w 2021 roku.

Po zatwierdzeniu przez CADE strony mogą już zamknąć transakcję, co nadal jest uzależnione od spełnienia pewnych warunków zawieszających określonych w umowie.

Według wcześniejszych doniesień, wartość transakcji wyniesie ok. 1,3 mld USD.

Ekspansja sieci Carrefour w Brazylii

Przejęcie umożliwia Carrefour Brasil ekspansję w swoich tradycyjnych formatach (w szczególności cash & carry i hipermarkety) oraz zwiększenie obecności w formatach, w których jest obecna w bardziej ograniczonym zakresie, w szczególności w supermarketach oraz dyskontach miękkich.

Ponadto Carrefour Brasil będzie działał w nowym segmencie rynku (B2C) z formatem Sam’s Club, dzięki umowie licencyjnej z Walmartem.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum