Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour rozwija asortyment produktów ukraińskich

Carrefour zamierza powiększać asortyment w ramach półki z produktami ukraińskimi. Obecnie w 31 hipermarketach jest dostępnych niemal 40 artykułów ukraińskich marek, a we wszystkich supermarketach wybrane produkty.
Reklama

Jak poinformowało nas biuro prasowe Carrefour Polska, produkty ukraińskie zostały wprowadzone do konceptu Kuchnie Świata w sklepach Carrefour w 2017 roku w odpowiedzi na rosnącą liczbę Ukraińców mieszkających w Polsce.

- Obecnie w ofercie Carrefour znajduje się blisko 40 artykułów ukraińskich marek. Wśród nich są między innymi: przetwory, słodycze, słone przekąski i kawa. Każdy z dostępnych artykułów posiada odpowiednie – wymagane prawnie - certyfikaty unijne – informuje Carrefour.

- W najbliższych miesiącach Carrefour będzie powiększać dostępny asortyment. Półka z produktami ukraińskimi jest obecnie dostępna w 31 hipermarketach i wszystkich supermarketach (wybrany asortyment), a w najbliższym czasie zostanie wprowadzona w kolejnych sklepach - dodaje.

Carrefour nie tylko oferuje produkty ukraińskie, ale też zatrudnia pracowników znad Dniepru.

- Wyzwania związane z rekrutacją i retencją pracowników w tak wymagającej branży jak handel detaliczny sprawiają, że jako pracodawca, otwieramy nowe możliwości zarówno dla firmy, jak i lokalnych społeczności oferując zatrudnienie i rozwój. Obecnie zatrudniamy blisko 16 000 pracowników, wśród nich są obywatele innych krajów, także Ukrainy – podaje Carrefour.

- Co prawda zatrudnianie pracowników spoza Polski wiąże się z wymogami administracyjnymi, ale w sytuacji, kiedy naszą ofertę chce przyjąć obywatel Ukrainy z odpowiednimi kompetencjami, staramy się znaleźć dobre rozwiązanie. Firma Carrefour jako pierwsza w Polsce sieć spożywcza podpisała Kartę Różnorodności, której celem jest wyrównanie szans oraz przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy – podaje spółka.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum