Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour testuje autonomiczne roboty do dostarczania zamówień online (wideo)

W Corporate Village w Zaventem pod Brukselą, w strefie biurowej, w której znajduje się belgijska centrala sieci, Carrefour testuje samojezdne roboty do dostarczania małych zamówień online w ciągu 15 minut.
Reklama

Belgijski Carrefour jako pierwszy w Europie testuje dostawy za pomocą robota firmy Delivers.ai. Testy odbywają się w Corporate Village w Zaventem, gdzie pracuje około 9 tys. osób i potrwają do końca wiosny.

Carrefour testuje roboty w dzielnicy biurowej

Pracownicy będą mogli składać zamówienia od przyszłego tygodnia: mogą wybierać spośród 500 pozycji dostępnych w asortymencie sklepu Carrefour w parku biurowym. Znajdą w nim ofertę szytą na miarę: świeże ciasta, sałatki, zdrowe dania gotowe i kanapki przygotowywane na miejscu, a także słone lub słodkie przekąski i kawę.

Roboty Carrefoura w centrach miast?

Jeśli test się powiedzie, detalista spróbuje takich dostaw w centrach miast. Carrefour planuje wdrożyć usługę w Brukseli, Antwerpii, Liège i Gandawie. Według sprzedawcy robot zrewolucjonizuje zakupy również w małych i średnich miastach, które obecnie nie są obsługiwane przez kanał delivery.

Jeśli testy wypadną pomyślnie, w 100% autonomiczny robot będzie w stanie dostarczać zakupy do domu ze sklepów w ciągu 15 minut. Carrefour zamierza więc rozszerzyć swoją ofertę o nowe obszary, aby dostawy do domu były szybsze i bardziej dostępne w całej Belgii.

Robot Delivers.ai jest wyposażony w osiem kamer i czujników, które wstępnie zmapowały obszar ruchu. Dzięki temu robot porusza się bezpiecznie i omija przeszkody. Jest dobrze widoczny dzięki kilku wskaźnikom świetlnym.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum