Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour wydzierżawi od Mirae Asset magazyn w centralnej Polsce

Sieć Carrefour wydzierżawi na 10 lat od Mirae Asset Global Investments Co. Ltd. magazyn i towarzyszące obiekty. Detalista zamierza wykorzystywać magazyn do przechowywania towarów dostarczanych do swoich placówek w Łodzi i w centralnej Polsce – informuje serwis koreaninvestors.com.
Reklama

Nieruchomość znajduje się w Rawie Mazowieckiej w województwie łódzkim. Będzie składać się z magazynu o powierzchni około 65 000 metrów kwadratowych i biura o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Budowa rozpocznie się w marcu, a zakończy się pod koniec tego roku.

Mirae Asset Global Investments Co. Ltd. to wiodący południowokoreański zarządca aktywów. Firma podpisała niedawno przedwstępną umowę z polskim deweloperem na zakup nieruchomości za około 50 miliardów wonów (46 milionów dolarów).

- Centra logistyczne w Polsce uzyskują zwroty w wysokości około 10 proc. rocznie, prawie dwa razy więcej niż w rozwiniętych krajach europejskich – mówi jedno ze źródeł ze strony koreańskich inwestorów.

W 2016 r. dwie południowokoreańskie instytucje finansowe - NH Investment & Securities Co. Ltd. i Hana Financial Investment Co. Ltd. - kupiły w Polsce obiekt logistyczny Amazona za 100 miliardów wonów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum