Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour zapowiada zatrudnienie tysięcy młodych z "pokolenia Covid-19"

Zatrudnimy 15 tys. młodych ludzi w 2021 roku, a połowa z nich będzie pochodzić z tzw. trudnych dzielnic, to "pokolenie Covid-19" - poinformował dyrektor generalny grupy Carrefour Alexandre Bompard.
Reklama

"Carrefour mobilizuje się, aby powitać +pokolenie Covid+, które wkrótce wejdzie na rynek pracy" - powiedział Bompard w radiu RTL.

Kryzys zdrowotny pogrąża wiele firm i dotyka nowicjuszy na rynku pracy - ocenił szef sieci spożywczej. Podkreślił, że nie chce stać bezczynnie i jako "pierwszy prywatny pracodawca we Francji zdecydował się podjąć zobowiązania" wobec nowego pokolenia Covid-19, czyli młodych ludzi, którzy ekonomicznie ucierpią z powodu pandemii koronawirusa.

W 2021 roku sieć zatrudni 15 tys. młodych ludzi, oferując im umowy na czas nieokreślony lub staż. Sieć zapowiada "promowanie równych szans". "Chcę, aby 50 proc. z tych młodych ludzi rekrutowanych było z dzielnic znajdujących się w niekorzystnej sytuacji" - zapowiedział Bompard.

HR-owcy grupy zamierzają spotykać się w trudnych dzielnicach ze studentami. W przyszłym roku zaoferujemy 3 tys. staży studentom na trzecim roku w priorytetowych dzielnicach i będziemy szukać tych młodych ludzi z okolic poprzez organizacje pozarządowe - sprecyzował dyrektor.

Grupa planuje również zaoferować pracującym studentom sfinansowanie prawa jazdy do limitu 500 euro.

Naszym celem jest "winda społeczna"; można rozpocząć pracę w terenie i skończyć jako kierownik sklepu, zarządzając 500 osobami i generując obrót 100 mln euro - podkreślił Bompard, zapewniając, że jego sieć chce wyrównywać szanse na rynku pracy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum