Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CBA zbada sprawę budowy Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzi, czy samorządowcy z PiS mogli działać na korzyść inwestora Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu - donosi Rzeczpospolita. Instytucja chce zbadać proces sprzedaży działek pod obiekt.
Reklama
Do tej pory sprawa Trzech Koron wiązała się z utratą posady przewodniczącego rady miasta przez Jerzego Wituszyńskiego - szefa Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu. Przyczyną był kontakt, jaki z inwestorem podpisała firma prowadzona przez syna Wituszyńskiego.

Zgodnie z informacjami, do jakich dotartła Rzeczpospolita, CBA zbada, czy prezydent miasta nie poświadczył nieprawdy w sprawozdaniu z działalności za 2011 rok. W dokumencie napisano, że wszelkie koszty związane z przebudową układu drogowego poniesie inwestor. 3,5 mln złotych na stworzenie ronda oraz remont ulic wydało jednak miasto.

Oprócz tego CBA zarzuca prezydentowi niekorzystne warunki związane z opłatami za wieczyste użytkowanie terenu pod galerią.

Zgodnie z deklaracjami polityków PiS, jeśli zarzuty stawiane przez CBA okażą się słuszne, Ryszard Nowak zostanie wykluczony z partii.

Inwestorem Galerii Trzech Koron jest firma CD Locum. Inwestycja otwarta w październiku br. powstawała przez 2,5 roku. W dniu 8. października 2010 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, zaś roboty budowlane rozpoczęły się 28.02.2011 roku. Koncepcja architektoniczno - budowlana Trzech Koron oraz logotypu obiektu wykonana została przez biuro projektowo - doradcze Arkus z Gliwic.

Galeria Trzy Korony mieści się przy ul. Lwowskiej 80. W obiekcie znajduje się ponad 120 punktów handlowo - usługowych na powierzchni ponad 35 tys. mkw. Do dyspozycji klientów został oddany parking na prawie 800 pojazdów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum