Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CCC chce podwyższyć kapitał spółki. Zwołuje walne

Grupa CCC planuje nową emisję akcji w kwocie do 0,5 mld zł. Inicjatorem emisji jest Dariusz Miłek, główny akcjonariusz CCC, który zgłosił zamiar objęcia jej w całości.
Reklama

Decyzję w sprawie podwyższenia kapitału podejmie walne zgromadzenie CCC, zwołane na 28 października.

CCC może wyemitować do 14 mln akcji imiennych serii L z ceną emisyjną 35,16 zł za sztukę - poinformowała spółka w komunikacie.

Walne Zgromadzenie zwołuje się na wniosek głównego akcjonariusza spółki (spółki Ultro, należącej do Dariusza Miłka), w sprawie podwyższenia jej kapitału zakładowego. Potencjalne pozyskanie kapitału w drodze emisji akcji do głównego akcjonariusza lub innego podmiotu przez niego wskazanego może uzupełnić działania zarządu spółki realizowane w odpowiedzi na konsekwencje bieżącej sytuacji makroekonomicznej.

W celu zmitygowania ich negatywnego wpływu na wyniki, sytuację bilansową i rozwój grupy kapitałowej, prowadzone są m.in. działania zmierzające do dalszego zredukowania kapitału pracującego niezbędnego w działalności spółki, do zmniejszenia bazy kosztów operacyjnych oraz do optymalizacji planów rozwojowych. Jednocześnie, w ramach rozważanych scenariuszy,

Zarząd spółki analizuje możliwość pozyskania kapitału w ramach leasingu zwrotnego wybranych aktywów rzeczowych będących własnością spółek z grupy kapitałowej Spółki (np. infrastruktury magazynowej), pozyskania nowego finansowania (dłużnego lub kapitałowego) dla wskazanych podmiotów czy linii biznesowych Grupy (np. dla HalfPrice), czy też przeprowadzenie IPO Modivo.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum