Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CCC zwiększa przychody o 36,7 proc. rdr.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w styczniu 2016 r. wyniosły 173,2 mln zł, czyli były o 36,7 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wyniki uwzględniają sprzedaż konsolidowanej od połowy miesiąca spółki Eobuwie. Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych sieci CCC za styczeń 2016 wyniosły 157,1 mln zł i były wyższe rok do roku o 28,5 proc.
Reklama

- W styczniu 2015 roku wzrost wynosił ponad 44 proc. Teraz sprzedaż wzrosła o 36,7 proc., z tym, że wzrost sprzedaży samej sieci stacjonarnej to 28,5 proc. To i tak powyżej szacowanego wzrostu powierzchni sprzedażowej, czyli sprzedaż porównywalna dla całej grupy jest dodatnia - powiedział PAP Piotr Bugusz, analityk DM mBanku.

- Sprzedaż w styczniu jest jedną z najmniej sezonowo ważnych w całym roku, ale zwiastuje, że CCC efektywnie schodzi z zapasów i nie będzie mieć problemu, jak w ubiegłym roku, gdy przechowywała zapas do kolejnego sezonu. Spółka będzie mogła zainwestować kapitał w nowe kolekcje. Marże będą niskie, bo to miesiąc wyprzedażowy - dodał.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum