Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Centrala E.Leclerc w Polsce z zyskiem 5,2 mln zł. Sieć chce inwestować w IT i kadry

Spółka Galec (centrala E.Leclerc w Polsce) wypracowała w 2019 roku zysk netto na poziomie 5 230 589,99 złotych. Rok wcześniej zysk wyniósł 4.466.476,74 złotych. W 2020 r. firma zamierza zainwestować w systemy informatyczne i zwiększyć zatrudnienie.
Reklama

Zgodnie z aktem założycielskim spółki podstawowym statutowym przedmiotem działalności spółki jest działalność, usługowa i szkoleniowa oraz doradztwo w ramach prowadzenia sklepów wielobranżowych. 

Na dzień 31 grudnia 2019 roku kapitał zakładowy spółki Galec wynosił 593.500 złotych i dzielił się na 1.187 udziałów po 500 złotych każdy. Wszystkie udziały należały do spółki S.C. GALEC – spółki cywilnej prawa francuskiego.

Spółka nie ma zaległości budżetowych ani innych o charakterze publicznym.

Stan zatrudnienia na koniec roku obrotowego 2019 wyniósł 54 osób.

Założenia strategiczne Galec przewidują podejmowanie działań w zakresie dalszego rozwoju systemów informatycznych, w szczególności szeroko rozumianych systemów organizacji sprzedaży na potrzeby supermarketów E.Leclerc. Spółka w 2019 realizowała projekt informatyczny, którego realizacja rozpoczęła się rok wcześniej, mający na celu stworzenie nowoczesnego oprogramowania do kompleksowego zarządzania siecią E.Leclerc. Ponadto firma planuje wzrost zatrudnienia.

Zarząd złożył wniosek do zgromadzenia wspólników, aby zysk został w całości przeznaczony na kapitał zapasowy.

E.Leclerc działa na polskim rynku od 1995, gdy otwarto pierwszy sklep pod szyldem marki, na warszawskim Ursynowie. Obecnie grupę tworzy 46 sklepów znajdujących się w 42 miastach na terenie 15 województw, które zatrudniają ponad 5000 pracowników. Należą do nich hipermarkety, supermarkety, centra handlowe oraz placówki w formacie Express. E.Leclerc to także 12 sklepów internetowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum