Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ceny masła to efekt oddania handlu w obce ręce?

Kostka masła, wyjeżdżająca z naszej mleczarni kosztuje zaledwie 3,40 zł. Nie mam już słów dla określenia zdzierstwa, gdy sieci handlowe sprzedają Polakom nasz produkt 6 czy nawet 7 złotych - ujawnia Wirtualnej Polsce menedżer jednego z największych producentów masła w Polsce.
Reklama

- Tylko Biedronka i w mniejszym stopniu Lidl uwzględniły spadek cen tego produktu. To straszny skutek oddania handlu w obce ręce. Nie mamy właściwie nikogo, z kim możemy robić uczciwy interes - takie podsumowanie afery z drogim masłem przedstawia portalowi Wp.pl menedżer polskiej firmy.

Już w listopadzie obniżył cenę hurtową swojego produktu do 25 zł za kilogramów. Wówczas masło powinno stanieć do około 5 zł za kostkę. Ostatnio jeszcze bardziej obniżył cennik. Uczciwa cena, zadowalająca producenta wynosi obecnie 3,4 zł za typową kostkę 200 gram. Wraz z marżą sklepu produkt nie powinien kosztować więcej jak 4,50 zł.

Czyta także: UOKiK sprawdza działania największych sieci w Polsce, pod kątem wzrostu cen masła

UOKiK: Masło drogie, ale dobre. Pod lupą promocja Biedronki

Mimo to ceny na półkach w sklepach wciąż wynoszą od 5 do nawet ponad 7 złotych. Według przedsiębiorcy to jeden z dowodów istnienia zmowy cenowej na rynku. Sieci handlowe nie chcą nie obniżać cen i dzięki temu podbierają z naszych kieszeni coraz więcej złotówek.

Więcej na Wp.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum