Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Charles Wilson odchodzi z zarządu Tesco z powodu ciężkiej choroby

Charles Wilson zrezygnował z funkcji prezesa Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz członka zarządu Tesco Plc. Pozostanie on nadal członkiem Komitetu Wykonawczego spółki. Jego miejsce zajmie Jason Tarry. Przyczyną rezygnacji jest zdiagnozowanie u Charlesa Wilsona raka gardła – poinformowała spółka.
Reklama

- Po operacji usunięcia migdałków w kwietniu tego roku, u Charlesa Wilsona zdiagnozowano raka gardła. W maju i czerwcu przechodził on codzienną radioterapię. Dobrą wiadomością jest to, że Charles bardzo dobrze zareagował na leczenie, a wszystkie oznaki wskazują, że leczenie zakończyło się sukcesem – informuje spółka.

- Biorąc jednak pod uwagę naturę choroby i potrzebę zachowania przez Charlesa ostrożności w jego rekonwalescencji, zgodziliśmy się wprowadzić zmiany w zakresie odpowiedzialności w ramach zespołu kierownictwa wyższego szczebla – głosi komunikat.

Charles Wilson zrezygnuje z funkcji CEO Tesco Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale pozostanie członkiem Komitetu Wykonawczego Tesco. Skoncentruje się na prowadzeniu działalności niedawno przejętego Bookera. Jako członek Komitetu Wykonawczego będzie uczestniczyć w szerszej strategii Tesco UK.

Jason Tarry, obecnie główny dyrektor ds. produktów, zostanie prezesem Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a Andrew Yaxley, obecnie CEO w Irlandii, zostanie awansowany na stanowisko Chief Product Officer w Grupie i dołączy do Komitetu Wykonawczego Tesco. Wszelkie zmiany w obowiązkach będą obowiązywać od 16 lipca.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum