Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Chemia gospodarcza z Niemiec chętnie kupowana w Polsce

"Chemia z Niemiec" stała się symbolem lepszej jakości, większej skuteczności, czyli zachodniego porządnego towaru. Najnowsze dane GUS pokazują, że od stycznia do września 2017 r. wartość importu detergentów z Niemiec wyniosła ponad 1,087 mld zł. W tym okresie do Polski wjechało łącznie ponad 116,274 tys. ton tego typu produktów - podaje businessinsider.com.pl.
Reklama

Co piąty Polak deklaruje, że kupuje niemiecką chemię regularnie lub sporadycznie - wynika z ubiegłorocznych badań firmy PMR Consulting&Research na temat polskiego rynku handlu detalicznego chemią gospodarczą.

Chemia z Niemiec ma inny skład niż chemia z Polski. Produkowane na rynek niemiecki proszki do prania czy płyny do płukania tej samej marki mogą mieć inny skład niż te dostarczane na rynek polski. Jak od lat tłumaczą producenci, wynika to przede wszystkim z upodobań i nawyków konsumentów. Dzięki badaniom marketingowym wiadomo bowiem, który zapach (lub jego intensywność), a nawet stopień pienistości lub wielkość granulków lepiej trafiają w gusta klientów.

Więcej na businessinsider.com.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum