Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Chiński gigant – JD.com zajmie 15 100 m kw. w Panattoni Park Nadarzyn

Panattoni wynajął ponad 15 100 m kw. powierzchni firmie JD.com w nowo ukończonym Panattoni Park Nadarzyn.
Reklama

Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna. JD.com to platforma e-commerce, która posiada w Chinach ponad 300 mln klientów. Jest największym sprzedawcą detalicznym w kraju, zarówno online, jak i offline, oraz trzecią co do wielkości firmą internetową na świecie pod względem przychodów. Słynie z bardzo rozbudowanej sieci logistycznej - powierzchnia magazynów firmy w Azji przekracza 23 mln m kw. Umożliwia to realizację większości zleceń jeszcze tego samego dnia co zamówienie, m.in. za pomocą sieci dronów czy automatycznych pojazdów bezzałogowych. JD.com z siedzibą główną w Pekinie posiada biura na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Tokio oraz centrum badawczo-rozwojowe w Dolinie Krzemowej.

Firma ściśle współpracuje zarówno z markami krajowymi, jak i czołowymi międzynarodowymi, aby dostarczać konsumentom świeżą żywność, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, produkty dla niemowląt i wiele innych. Specjalizuje się przy tym w sprzedaży urządzeń elektronicznych. I to im dedykowany jest magazyn w Nadarzynie.

Plany na ekspansję. Nowe centrum logistyczne JD.com pod Warszawą, będzie drugim tej firmy w Polsce i trzecim w Europie. – „Chiński potentat przymierza się do rozszerzenia swojej działalności na Starym Kontynencie. Stąd też wybór miejsca nie był przypadkowy. Zdecydowało doskonałe położenie naszego kraju w centrum Europy oraz znakomita sieć połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych z innymi krajami. To nasza pierwsza inwestycja z JD.com i jestem przekonany, że firma doceniła też nasze wszystkie wcześniejsze realizacje dla e-commerce w całej Europie. Jeśli chiński gigant zrealizuje swoje plany ekspansji, takie centra zaczną powstawać także w innych częściach naszego kontynentu” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Nadarzyn to obiekt przemysłowy o powierzchni 54 000 m kw. JD International Logistics zajmie w nim ponad 15 100 m kw., głównie pod procesy magazynowania. Hala posiada doki przeładunkowe, bramy naziemne oraz szerokie place manewrowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum