Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Chipsy z Rossmanna wycofane ze sprzedaży. Zawierały toksyczną substancję

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Snack Food Poco Loco wycofaniu chipsów kukurydzianych, z powodu stwierdzenia wysokiej zawartości alkaloidów tropanowych w surowcu użytym do ich produkcji.
Reklama

Chodzi o produkt enerBiO Tortilla Chips Paprika 125g, wyprodukowany dla Dirk Rossmann GmbH. Dystrybutorem w Polsce jest Rossmann SDP Sp. z o.o. Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678559, bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości.

Drugi z wycofanych produktów to enerBiO Tortilla Chips Meersalz 125g. Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678641, bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości.

Rossmann wycofuje chipsy ze sprzedaży

Firma Rossmann SDP Sp. z o.o. poinformowała wszystkie drogerie Rossmann o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanych produktów bez względu na nr partii i datę minimalnej trwałości. Produkty zostały również wycofane ze sprzedaży internetowej.

We wszystkich drogeriach Rossmann SDP wywieszona została informacja dla klientów o możliwości zwrotu ww. produktów. Firma poinformowała również, iż zamieściła informację w tej sprawie na stronie internetowej spółki Rossmann SDP.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania podejmowane przez dystrybutora.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum