Ciąg dalszy batalii o galerię w Wilanowie. Mieszkańcy stawiają postulaty

PropertyDesign.pl 20 lipca 2018 09:36

Ciąg dalszy batalii o galerię w Wilanowie. Mieszkańcy stawiają postulaty Nowa koncepcja centrum Zielone Tarasy, fot. GTC

Przeszło tydzień temu spółka GTC zaprezentowała zmienioną koncepcję centrum handlowego, które ma powstać na warszawskim Wilanowie, a już mamy reakcję mieszkańców. Deweloper stawia na Zielone Tarasy Wilanów, zaś mieszkańcy stawiają postulaty.

GTC ma problem z wybudowanie centrum handlowo-usługowego na Przedpolu Pałacu w Wilanowie. Gigantycznego zresztą centrum, bo o powierzchni najmu 61 tys. mkw., sprzeciwiają się mieszkańcy i lokalne władze. Jesienią 2016 r. warszawski ratusz wydał decyzję odmowną dla pozwolenia na budowę, z uwagi na brak jej zgodności z planem zagospodarowania przestrzennego. 

Wydaje się, że idą zmiany na lepsze. Spółka zgłosiła pracę nad nową koncepcją zespołu handlowo-usługowego pod roboczą nazwą Zielone Tarasy Wilanów, w tym rozpoczęcia nowych uzgodnień administracyjnych.

Zgodnie z powstającą koncepcją, Zielone Tarasy Wilanów mają się stać nowym centrum dzielnicy. Głównym elementem projektu byłby ciąg zielonych placów miejskich, na których można byłoby organizować np. zajęcia sportowe, koncerty i imprezy kulturalne, czy targi żywnościowe. Koncepcja architektoniczna odwołuje się wprost do skali i proporcji dzielnicy Wilanów.

Organizacje mieszkańców - Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów oraz Fundacja Nasze Miasteczko pozytywnie odbierają nową koncepcję architektoniczną. Jednak nie do końca jest tak kolorowo... - Inwestor wprost mówi o "nowym otwarciu" i prezentuje zupełnie zmieniony projekt, ale formalnie procedowany jest nadal stary projekt "molocha" - zauważa Małgorzata Gabriel, założyciel i członek zarządu Fundacji Nasze Miasteczko.

Postulaty organizacji mieszkańców dotyczą wycofania się przez GTC z kontynuowania postępowania mającego na celu uzyskanie decyzji środowiskowej i uzyskanie pozwolenia na budowę dużej galerii handlowej o pow. 61 tys. mkw. oraz wycofania żądania spłaty przez Skarb Państwa ponad pół miliarda złotych z powodu braku zgody miasta na budowę dużej galerii. Ich zdaniem spełnienie tych postulatów będzie uwiarygodnieniem nowych planów inwestora, a przede wszystkim transparentnym i poważnym "nowym otwarciem" wobec mieszkańców Wilanowa.

Więcej na propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 6220

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
  • Max

    4,65

  • Śr

    4,25

  • Min

    3,76

ProduktySklepyRegiony


Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.