Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ciała obce w partii herbatki owocowej dla dzieci

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu ciał obcych w partii produktu "Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu". GIS przekazał, że nie należy spożywać produktu.
Reklama

GIS podał, że produkt przeznaczony jest do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8. miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym.

Chodzi o produkt "Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu", o numerze partii 73033 C56 i dacie minimalnej trwałości: 29.11.2023. Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Sieci handlowe wstrzymają sprzedaż herbatki Humana

Firma Humana Poland Sp. z o.o., przekazała do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt ze wskazanej partii prośbę o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktów w magazynach i na poziomie sklepów. Sporządzono dokładne zestawienie rozchodu produktów ze wskazanej partii.

Wdrożono również czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji.

Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują działania podjęte przez podmiot.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum