Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Citronex inwestuje we własną sieć supermarketów

Firma Citronex, która zajmuje się handlem bananami i pomidorami, rozwija także drugi profil swoje działalności - biznes transportowy i usługi dla podróżnych. W planach jest rozwój sieci dyskontów paliwowych oraz supermarkety skierowane dla kierowców ciężarówek.
Reklama
W 2013 roku Zgorzelcu, przy siedzibie firmy, otwarto pierwszy dyskont paliwowy w Polsce. Jest to stacja paliw, która może poszczycić się sporo niższymi cenami niż konkurencja.

- W Zgorzelcu zawsze były wysokie ceny paliw, a teraz - po czterech miesiącach działalności naszego punktu - w mieście tym są jedne z najniższych cen w Polsce, ponieważ nasi konkurencji - czyli koncerny paliwowe - musieli się do nas dostosować - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Robert Zarzecki, wiceprezes Citroneksu.

Jak tłumaczy, Citronex może oferować klientom dobre ceny paliw, ponieważ kupuje duże ilości dla własnej floty ciężarówek (ponad 250 pojazdów) i ma wynegocjowane bardzo dobre kontrakty. - Poza tym przed wjazdem do Niemiec wiele firm transportowych robi zapasy na naszej stacji - dodaje.

Potwierdza również, że w planach jest rozwój sieci dyskontów paliwowych pod marką Citronex. - W chwili obecnej trwa budowa nowego punktu - w Siechnicach przy naszej spółce pomidorowej. W czerwcu powinno nastąpić otwarcie stacji - mówi wiceprezes.Na stacjach Citronex będą działać własne sklepy spożywczo-przemysłowe. Przy portach dla podróżnych, które spółka posiada w woj. lubuskim, działają sklepy Carrefour. Spółka nie poprzestaje jednak tylko na współpracy z sieciami.

- W Świecku, gdzie - po przebudowie - otwarto największą w Europie stację paliw Shell, wynajęliśmy teren i otwieramy nasz pierwszy supermarket po marką własną. Nad nazwą jeszcze pracujemy. Będzie to sklep sprofilowany dla kierowców samochodów ciężarowych z dużym parkingiem dla tych pojazdów. Kierowcy będą mogli tam prawie "wjechać TIR-em", czyli zaparkować zaraz przy sklepie i przepakować zakupy z wózkach bezpośrednio do pojazdu, co znacznie ułatwi zakupy - tłumaczy Robert Zarzecki.

W planach są kolejne inwestycje tego typu. - Nowe supermarkety Citroneksu ulokowane będą przy zachodniej granicy Polski, na dużych kompleksach dla samochodów ciężarowych. Na początku chcielibyśmy otworzyć około 10 takich sklepów - mówi Zarzecki.

Jednak to nie wszystko. Kolejny biznes Citroneksu to myjnie dla samochodów ciężarowych w 10 lokalizacjach (łącznie 24 tunele). - W ostatni czasie - w rekordowym dniu - umyliśmy 1,1 tys. TIR-ów w ciągu 24 godzin - podaje wiceprezes.

Citronex to prywatna firma, którą prowadzi Artur Toronowski z żoną Barbarą Zarzecką oraz z dwoma synami - Rafałem i Robertem Zarzeckimi. Firma zajmuje się także biznesem spożywczym - sprzedaje banany oraz pomidory, które pochodzą z własnych szklarni.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum