Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co jest najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia dla Polaków?

Radosne i rodzinne spędzenie świąt bez kłótni przy wigilijnym stole, tak wyobraża sobie wymarzone święta 35% Polaków. Z kolei dla 29% ankietowanych ważne, aby były to święta bez ograniczeń budżetowych i z dużą liczbą prezentów. Największy wpływ na stworzenie magicznej atmosfery ma ubieranie choinki – 21% odpowiedzi, biesiadowanie z najbliższymi przy wigilijnym stole – 18% odpowiedzi oraz obdarowywanie się upominkami – 17% odpowiedzi.
Reklama

Jak pokazało badanie „Święta marzeń według Polaków” zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń kluczowe znaczenie ma dobra atmosfera w rodzinie podczas świątecznych spotkań oraz możliwość przygotowania świąt bez ograniczeń finansowych. Ważne jest dla nas także obdarowanie bliskich pięknymi prezentami i zgromadzenie całej rodziny przy wigilijnym stole.

Rodzinne świętowanie

W dzisiejszych czasach, jak twierdzi 31% zapytanych Polaków, święta wnoszą do naszego życia przede wszystkim możliwość celebrowanie miłych momentów z rodziną. Z kolei 29% respondentów wymienia chęć oderwania się na chwilę od codziennej rzeczywistości i rutyny dnia. Dla 24% ankietowanych jest to radość, że możemy bliskich obdarować upominkami.

 

Prezenty na Święta

Według co trzeciego Polaka nadal chętnie obdarowujemy się prezentami, gdyż naszą główną motywacją jest chęć sprawienia bliskiej osobie radości. W opinii 28% to część świątecznej tradycji, którą chcemy pielęgnować. Według 21% respondentów obdarowywanie się upominkami to przede wszystkim miły gest okazujący uczucia. Co piąty ankietowany uważa, że sami  chcemy poczuć się lepiej podarowując komuś upominek.

Jak pokazują jednak badania, tradycyjne prezenty w postaci przedmiotów materialnych dają tylko chwilową radość. Szybko przyzwyczajamy się do posiadania nowego nawet długo oczekiwanego przedmiotu. Jego obecność w krótkim czasie staje się dla nas czymś zupełnie normalnym. Prezenty oparte na emocjach i doświadczeniach potrafią zapewnić dłuższe uczucie szczęścia.

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń wymarzony upominek świąteczny najbardziej chcemy podarować swoim dzieciom, jak uważa 26% respondentów. Na drugim miejscu wymieniamy najczęściej partnera lub partnerkę, jak twierdzi 26% respondentów. Zdaniem 19% ankietowanych są to rodzice. Dla 14% jest to przyjaciel lub przyjaciółka, a następnie dziadkowie.

Według 38% zapytanych Polaków wymarzony prezent powinien być przede wszystkim niespodzianką dla obdarowanej osoby. Zdaniem 26% respondentów kluczowe jest dopasowanie go do charakteru osoby, której chcemy ofiarować upominek. Według 23% ankietowanych wymarzony prezent powinien pozwolić na rozwój zainteresowań i pasji. Z kolei 13% twierdzi, że trafić w gust obdarowanej osoby.

 

Jak pokazało badanie „Święta marzeń według Polaków” wciąż kluczowe znaczenie w celebracji świąt ma dla nas przede wszystkim dobra, rodzinna atmosfera, która tworzymy my sami oraz pielęgnacja świątecznych zwyczajów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum