Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co ląduje na wysypiskach śmieci? To zwracane przez nas ubrania

Nowe badania przeprowadzone przez The British Fashion Council mówią, że 23 miliony zwracanych rocznie ubrań trafia na wysypiska śmieci lub do spalarni. Raport sugeruje również, że darmowe zwroty odejdą w przeszłość.
Reklama

Według raportu w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii wysłano lub spalono 23 miliony zwróconych ubrań, co generuje 750 000 ton emisji CO₂. Stanowi to 75% z około 3% wszystkich zwrotów, których nie można odsprzedać - podaje retailgazette.co.uk

Szybkie zwroty. Te ubrania lądują na śmietniku

Raport Rolanda Bergera i DHL, który dotyczył zakupów modowych brytyjskich konsumentów, mówi, że najczęstszymi powodami, dla których kupujący zwracali ubrania, był niewłaściwy rozmiar lub dopasowanie (93%) oraz jakość produktu niezgodna z oczekiwaniami (81%).

Badanie przewidywało, że inwestycje firm w "kalkulatory rozmiarów" staną się normą branżową, a cyfrowe awatary staną się „integralną częścią przyszłości sprzedawców mody”.

fot. shutterstock
fot. shutterstock

Roland Berger obliczył, że wielcy detaliści, których około 70% sprzedaży pochodzi z Internetu, mogliby obniżyć koszty obsługi zwrotów o 20-40% dzięki wprowadzeniu kalkulatorów rozmiarów i awatarów.

Koniec darmowych zwrotów

Raport sugeruje również, że bezpłatne zwroty staną się przeszłością.

Badania wykazały, że stosowanie "komunikatu środowiskowego" w celu uniemożliwienia konsumentom zwrotu towarów nie ma obecnie żadnego wpływu na decyzje. Jednak 56% kupujących stwierdziło, że opłata za zwrot jest środkiem, który najprawdopodobniej uniemożliwi im odesłanie produktów.

Darmowych zwrotów nie ma już Boohoo, Zara, New Look i THG

W ciągu ostatniego roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby sprzedawców detalicznych, którzy wprowadzili opłaty za zwroty, w tym Boohoo, Zara, New Look i THG.

Ponieważ coraz więcej firm przyjmuje opłaty, stanie się to normą branżową.

Detaliści są zachęcani do uważnego przyjrzenia się logistyce zwrotów, aby obniżyć koszty i osiągnąć cele w zakresie emisji CO₂. Wiąże się to z inwestowaniem w technologie jak cyfrowe paszporty produktów i automatyczne magazynowanie, dzięki którym firmy mogą dokonywać zwrotów wydajniej, taniej i "mniej emisyjnie".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum