Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co szósty Polak wyrzuci po świetach jedzenie, bo kupił za dużo

Co szósty Polak przyznaje się, że po świętach wyrzuci niewykorzystane świąteczne jedzenie. W koszach na śmieci znajdziemy wtedy m.in. pieczywo (47%), wędliny i mięso (41%), gotowe dania świąteczne (37%), ciasta (22%) oraz ryby (19%).
Reklama

Jak wynika z badania TNS Polska przeprowadzonego dla Tesco , co szósty badany przyznaje, że zdarza mu się wyrzucać niewykorzystaną żywność po świętach Bożego Narodzenia (17%). Pytani o najczęstszy powód marnotrawstwa ankietowani przyznają, że jest to przygotowywanie zbyt dużych porcji posiłków (49%) oraz robienie zbyt dużych zakupów przedświątecznych (47%). Jedna czwarta ankietowanych osób (25%) przyznaje, że przegapiła termin przydatności do spożycia.

Co najczęściej wyrzucają Polacy po świątecznych ucztach? Okazuje się, że jest to pieczywo – pozbywa się go niemal co drugi wyrzucający żywność (47%). Z kolei dwie na pięć osób (41%) po Świętach wyrzuca wędliny i mięso. Często (37%) zmarnowane pozostają również gotowe dania świąteczne. Niewykorzystane owoce wyrzuca 17% ankietowanych, a warzywa 16%.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum