Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co trzeci pracownik otrzyma premię z okazji świąt?

7 na 10 firm, w których pracują ankietowani przez Pracuj.pl, organizuje świąteczne wydarzenia. Ponad połowa specjalistów weźmie na koniec grudnia choć krótki urlop. Większość badanych pracowników oczekuje okolicznościowej premii od szefów, ale otrzyma ją tylko co trzeci. Zapraszamy do zapoznania się ze świątecznymi badaniami Pracuj.pl.
Reklama

Zespół portalu Pracuj.pl przepytał pracujących specjalistów - użytkowników serwisu – o ich sytuację w pracy i opinie związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Jak pokazują wyniki, w większości firm pracodawcy dbają na różne sposoby o świąteczną atmosferę  - ale forma tego świętowania jest bardzo różnorodna. Zróżnicowane są też oczekiwania pracowników.

73% - tylu badanych specjalistów przyznaje, że w ich firmach organizowane są wydarzenia świąteczne. Najpopularniejsze są spotkania wigilijne dla wszystkich pracowników. Bierze w nich udział blisko co drugi badany (46%). Znacznie mniej, bo 22% uczestniczy w spotkaniach w gronie bliskich współpracowników. Co ciekawe, już więcej niż co piąty pracownik angażowany jest w świąteczne akcje charytatywne (22%). Wciąż mało popularne są natomiast imprezy taneczne.

Jak pokazują wyniki badań Pracuj.pl, w wielu firmach biura i zakłady pustoszeją na okres świąteczny. Ponad połowa specjalistów (55%) zostanie poza pracą przynajmniej w część dni pracujących, które wypadają między Wigilią a sylwestrem. Z drugiej strony, co trzeci z badanych nie bierze w tym czasie żadnego dnia wolnego. Co dziesiąty na początku grudnia miał tę decyzję jeszcze przed sobą.

A jakie postawy wobec urlopów w drugiej połowie grudnia zajmują pracodawcy? Według badanych specjalistów, przełożeni dzielą się pod tym względem na dwie niemal równe części. Lekko przeważają szefowie, którzy zachęcają pracowników do brania wolnego w okresie między Wigilią a sylwestrem (46%). Nieco mniej, bo 43% ich do tego zniechęca.

Najpopularniejszym benefitem, który specjaliści otrzymują od pracodawców z okazji świąt, jest premia finansowa. Może na nią liczyć więcej niż co trzeci badany (39%). Aż 68% specjalistów ma w swoim otoczeniu osobę, która może liczyć na taki benefit. Nieco mniej popularne są prezenty świąteczne, np. gadżety albo kosze upominkowe – otrzymuje je co czwarty respondent (25%) – a ponad połowa spotyka się z tego typu benefitami u znajomych. Mało rozpowszechnioną formą docenienia pracowników z okazji świąt są natomiast dodatkowe urlopy. Słyszało o nich tylko 25% badanych, a otrzymuje mniej niż co dziesiąty.

Badanie „Święta w pracy” zostało przeprowadzone w grudniu 2018 roku na grupie 924 użytkowników portalu Pracuj.pl – osób pracujących.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum