Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co z inflacją? Elon Musk z pozytywnym przekazem

Inflacja może spadać - taki krótki wpis na Twitterze zamieścił Elon Musk, szef Tesli i obecnie najbogatszy człowiek na globie. Skąd ta opinia? Według niego spadają ceny surowców, które wykorzystuje się przy produkcji elektrycznych samochodów. Analitycy jednak przestrzegają przed zbyt szybkim entuzjazmem w tej sprawie - pisze money.pl
Reklama

Im wyższa inflacja, tym większa jest determinacja amerykańskiego banku centralnego do jej wygaszenia podwyżkami stóp procentowych. Problem w tym, że takie działanie prowadzi gospodarkę USA na skraj recesji. Elon Musk, szef Tesli i najbogatszy człowiek świata wlał jednak nieco nadziei w serca Amerykanów.

- Inflacja może spadać - taki krótki wpis na Twitterze zamieścił w piątek Musk. Skąd takie przypuszczenie. Miliarder pisze, że obserwuje obecnie coraz większą liczbę surowców do produkcji Tesli, których ceny spadają.

Na razie takie przewidywania, choć są krzepiące, wydają się przedwczesne. Z najnowszych danych wynika, że 80 proc. krajów świata ma inflację wyższą niż 6 proc. To olbrzymia fala, która tak łatwo się nie zakończy.

Ekonomiści i analitycy spodziewają się raczej stabilizacji wzrostu cen na wysokich poziomach, a nie nagłego spadku. Kluczowym pytaniem jest tylko, kiedy to się stanie, bo trudno oczekiwać, że zacznie szybko ona spadać podczas gdy czynniki, które ją powodują cały czas się utrzymują.

Całość money.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum