Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co zamiast firmowych stołówek? Belgijski detalista znalazł rozwiązanie (zdjęcia)

Belgijski detalista Colruyt Group uruchomił format Spar For You, którego celem jest świadczenie usług gastronomicznych dla firm.
Reklama

Catering firmowy na nowo

Połowa pracowników w Belgii już nie przychodzi codziennie do biura, więc tradycyjny catering firmowy – w tym świeże lunche serwowane w określonych godzinach – w wielu organizacjach nie będzie już utrzymywany. Dlatego belgijski detalista wprowadza usługę cateringową B2B z bezobsługowymi kioskami, które są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Inteligentne lodówki, fot. mat. pras. Colruyt Group
Inteligentne lodówki, fot. mat. pras. Colruyt Group

W zależności od potrzeb klienta oferowane są trzy koncepty: inteligentne lodówki, kącik spożywczy oraz minimarket. Firma farmaceutyczna Union Chimique Belge zgodziła się być "królikiem doświadczalnym", otwierając wszystkie trzy koncepty w swojej siedzibie w Braine-l’Alleud, niedaleko Brukseli.

Trzy koncepty Spar For You

Najmniejszym z trzech konceptów są inteligentne lodówki. To po prostu szafy chłodnicze, które zostały opracowane przez firmę Smart Technics. Kącik spożywczy ma nie tylko dwie inteligentne lodówki, ale także ekspres do kawy, kran z wodą i kuchenki mikrofalowe. Minimarket ma być z kolei  „całkowicie samoobsługowym rozwiązaniem”, które umożliwia pracownikom robienie zakupów spożywczych w pracy.

Spar For You, fot. mat. pras. Colruyt Group
Spar For You, fot. mat. pras. Colruyt Group

Minimarket, fot. mat. pras. Colruyt Group
Minimarket, fot. mat. pras. Colruyt Group

Firma Spar For You uruchomiła w ostatnich miesiącach szereg projektów testowych, w tym instalację inteligentnych lodówek w siedzibach ISS i SN Brussels Airlines. W planach jest także wdrożenie usługi „w bardziej ogólnodostępnych miejscach”, takich jak dworce czy szpitale.

Spar w Belgii jest jednym z brandów Colruyt Group.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum