Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Coca Cola odpowiada na podatek „od cukru” – wzrost ceny i mniejsze opakowania

W odpowiedzi na podatek „od cukru”, który wprowadza rząd Irlandii, Coca Cola HBC zaproponuje na tym rynku większy zakres opakowań. Choć cena za litr napoju wzrośnie, na skutek nowej daniny, to jednak mniejsze opakowania napojów zapewnią konsumentom „tańsze opcje” – informuje serwis esmmagazine.com.
Reklama

Podatek irlandzkiego rządu na napoje słodzone cukrem wejdzie w życie 6 kwietnia. Firma twierdzi, że bezpośrednim wynikiem tego podatku będzie wzrost ceny za litr Coca-Cola Classic. Dlatego wprowadza więcej opcji dla konsumentów.

Napoje Coca-Cola będą nadal dostępne w butelkach o pojemności 500 ml, butelkach o pojemności 1,25 litra i puszkach 330 ml. Wprowadzone zostaną mniejsze, bardziej wygodne opakowanie, w tym 250 ml wąska puszka, a także butelki PET o pojemności 375 ml i 1,5 l.

Matthieu Seguin, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Ireland i Northern Ireland, powiedział, że nowa oferta zapewni konsumentom "niedrogie opcje" po wejściu w życie nowego podatku.

- Konsekwentnie dywersyfikowaliśmy nasze portfolio i zmniejszaliśmy cukier w całym asortymencie. Nasze napoje, które sprzedajemy, mają obniżoną zawartość cukru - z wyjątkiem bardzo lubianych Coca-Cola Classic i niektórych naszych napojów energetycznych i mikserów, które pozostają niezmienione – mówi Matthieu Seguin.

Od 2010 r. Coca-Cola zmniejszyła zawartość cukru w ​​swoim portfolio w Irlandii o około 13 proc., a obecnie ponad 60 proc. jego sprzedaży stanowią produkty, które zawierają mniej niż 5 g cukru na 100 ml. Pomimo tych zmian grupa twierdzi, że receptura oryginalnego napoju Coca-Cola pozostanie niezmieniona.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum