Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Comp z Grupą Żywiec tworzą platformy dla rynku FMCG

Zarząd Comp S.A. podał, że 1 lutego spółka zależna - Comp Centrum Innowacji - złożyła przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wyrażenie zgody na zawiązanie wspólnego przedsiębiorcy ze spółką zależną Grupy Żywiec - Żywiec Investments Holding sp. z o.o. Celem złożonego wniosku jest uzyskanie zgody na powołanie spółki, która będzie komercjalizowała rozwiązanie związane z M/platform na rynku FMCG.
Reklama

Powołanie spółki i rozpoczęcie jej działalności (pod warunkiem uzyskania stosownej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) przyśpieszy proces komercjalizacji rozwiązań związanych z mPlatform i stanowi dla Grupy Comp  istotne zdarzenie w kontekście planów uruchomienia nowej działalności usługowej w grupie kapitałowej.

W związku z planami upowszechnienia innowacyjnych rozwiązań technologicznych wspierających siłę konkurencyjną małych i średnich punktów handlowych i usługowych, związaną z M/platform i uruchamianiem nowych usług, których powoływana spółka będzie jednym z elementów, Comp szacuje, że łączne wpływy z rozwiązania M/platform i usług z nim związanych, stanowić mogą ok. 25-30% zakładanego poziomu EBITDA w roku 2020.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum