Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Comperia z dwucyfrowym wzrostem przychodów i zysku dzięki wielokanałowej sprzedaży

Grupa Comperia.pl SA kolejny rok z rzędu zanotowała dwucyfrowe wzrosty, osiągając rekordowe wyniki finansowe. Zgodnie z opublikowanym raportem rocznym przychody grupy przekroczyły 44 mln zł (15 proc. wzrostu rok do roku), a wynik EBITDA wzrósł o 22 proc., osiągając poziom ponad 8 mln zł.
Reklama
  • Grupa zakończyła z rekordowym przychodem bliskim 44,1 mln zł, a więc o 15 proc. wyższym niż w roku poprzednim.
  • Wzrost zysku EBITDA był jeszcze większy i wyniósł 22 proc., przekraczając tym samym kwotę 8 mln zł.
  • W 2022 r. spółka wiele uwagi poświęciła rozwojowi swojej platformie płatności i finansowania zakupów Comfino.

Jak pokazuje opublikowany raport, rok 2022 Grupa zakończyła z rekordowym przychodem bliskim 44,1 mln zł, a więc o 15 proc. wyższym niż w roku poprzednim. Wzrost zysku EBITDA był jeszcze większy i wyniósł 22 proc., przekraczając tym samym kwotę 8 mln zł.

– W ostatnim roku udało nam się z sukcesami rozwijać nasze marki w obszarze wielokanałowej sprzedaży ubezpieczeń oraz platformę płatności i finansowania zakupów Comfino. Rozbudowaliśmy też portal Telepolis.pl, co zaowocowało pozyskaniem nowych partnerów biznesowych, a także znacznym wzrostem liczby czytelników – mówi Szymon Fiecek, prezes Grupy Comperia.pl SA. – Nie zaniedbaliśmy również filaru naszej działalności, którym jest reklama efektywnościowa – dodaje.

Reklama efektywnościowa

Sytuacja ekonomiczna w Polsce (m.in. inflacja i wysokie stopy procentowe) sprawiła, że znacząco zmieniło się nastawienie partnerów biznesowych Grupy (banków i instytucji finansowych). W 2022 roku główny nacisk przeniósł się z produktów kredytowych na depozytowo-rozliczeniowe.

– Wyszliśmy naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów i w rezultacie przychód z kampanii efektywnościowych realizowanych na rzecz banków w zakresie produktów oszczędnościowych wzrósł o 119 proc. – mówi Szymon Fiecek. – Istotne w osiągnięciu dobrych wyników było też wypracowanie efektywnego modelu współpracy z wchodzącymi na polski rynek fintechami, które starały się dotrzeć do swoich pierwszych klientów – dodaje.

Ważny czynnikiem w osiągnięciu wyników w obszarze reklamy efektywnościowej jest znaczący wzrost wydawców działających w ramach programu afiliacyjnego Comperialead. W tym obszarze nastawiono się przede wszystkich optymalizację jakości leadów przekazywanych do instytucji finansowych.  Dużo pracy włożono również w poprawę jakości współpracy z wydawcami. W efekcie ich liczba wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem o 87 proc.

Działalność medialna

Istotnym elementem działalności grupy stał się portal technologiczny Telepolis.pl, który w 2022 r. był silnie rozwijany. Dzięki temu liczba użytkowników serwisu wzrosła w ciągu roku o ponad 50 proc. i osiągnęła 34 mln osób. Jednocześnie liczba odsłon zwiększyła się tym czasie o 163 proc. W comiesięcznych badaniach przeprowadzanych przez Mediapanel Telepolis.pl sukcesywnie znajdował się w gronie trzech najpopularniejszych serwisów w kategorii nauka i technologie.

– Podnoszenie jakości treści prezentowanych na Telepolis.pl dało w ostatnim roku wyraźne pozytywne efekty. Teraz chcemy skupić się nad rozwojem nowych formatów prezentacji treści (m.in. wideo) oraz poszerzeniem tematyki portalu. To pozwoli nam zdobyć jeszcze szersze grono odbiorców, a co za tym idzie, także partnerów biznesowych – wyjaśnia Szymon Fiecek.

Produkty ubezpieczeniowe

W zakresie sprzedaży ubezpieczeń działania grupy skupione były wokół poprawy jakości i wydajności pracy całej sieci multiagencji Comperia Ubezpieczenia. W efekcie zrealizowane zostały wszystkie zakontraktowane plany sprzedażowe towarzystw ubezpieczeniowych. Mimo obserwowanej na polskim rynku spadającej średniej kwoty składki, grupa uzyskała dodatnią dynamikę przypisu/inkasa.

– Wprowadzone przez nas w ostatnim roku zmiany pokazały, że mimo nienajkorzystniejszych trendów na rynku ubezpieczeniowym, możemy w tym obszarze działać bardzo skutecznie – komentuje prezes Comperii. – Dlatego też w tym roku chcemy nadal rozwijać naszą sieć agentów oraz usprawniać narzędzia wspomagające sprzedaż ubezpieczeń – zaznacza.

Sprzedaż ubezpieczeń grupa prowadzi również online na swoim portalu Compero.pl. W ostatnim roku był on sukcesywnie ulepszany, aby jeszcze lepiej uzupełniał model sprzedaży wielokanałowej. Wprowadzono też zmiany mające na celu ułatwienie klientom poruszanie się na portalu.

Comfino w e-commerce i sklepach stacjonarnych

W 2022 r. spółka wiele uwagi poświęciła rozwojowi swojej platformie płatności i finansowania zakupów Comfino. Narzędzie to pozwala klientom indywidualnym i firmom wybrać najbardziej wygodną dla siebie formę finansowania zakupów – kup teraz, zapłać później (BNPL), rat 0%, rat marżowych, pożyczek dla firm lub płatności BLIK.

Dzięki współpracy z liderami w zakresie finansowania zakupów (m.in. Santander Consumer Bank) i czołowymi platformami typu SaaS, dostarczającymi rozwiązania do sklepów internetowych (np. PrestaShop, Shoper, SOTE) spółka podpisała ponad dwieście umów na świadczenie usług finansowania zakupów internetowych za pośrednictwem Comfino.

– Choć pierwotnie Comfino dedykowane było sklepom internetowym, dostosowaliśmy naszą platformę również do działania w stacjonarnych punktach handlowych i usługowych. Dzięki temu mogliśmy nawiązać współpracę z międzynarodową siecią Depilconcept oraz szeregiem placówek medycznych, stomatologicznych i salonów urody – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA, odpowiedzialny m.in. za rozwój Comfino. – W perspektywie kolejnych kwartałów będziemy koncentrować się na zwiększeniu skali działalności projektu Comfino, ze szczególnym naciskiem na pozyskanie kolejnych partnerów dostarczających finansowanie oraz sklepów, których klienci będą z niego korzystać – zapowiada.

Grupa Comperia.pl SA to działający od 2007 roku fintech zajmujący się dostarczaniem dopasowanych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych. Od 2011 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład grupy wchodzi kilka serwisów i produktów, w tym Comperia.pl, ComperiaRaty, Comfino, Comperia Ubezpieczenia, Compero.pl oraz Telepolis.pl.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum