Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Coraz mniejsze butelki Coca-Coli

Coca-Cola chce produkować napoje w mniejszych opakowaniach, aby konsumenci w obliczu szalejącej inflacji mogli sobie "pozwolić na ulubiony napój".
Reklama

Coca-Cola twierdzi, że zmniejsza rozmiary, aby rodziny, które muszą trzymać się budżetu mogły nadal kupować produkty koncernu.

Mniejsze butelki, droższa Coca-Cola

Zagraniczne media podają, że nowa butelka firmy z Atlanty o pojemności 13,2 uncji zostanie wprowadzona w tym miesiącu dla m.in. dla linii Diet Coke czy Coke Zero Sugar. Nowe opakowania będą sprzedawane w wybranych północno-wschodnich stanach oraz w Kalifornii i na Florydzie. Marka Sprite również będzie sprzedawana w nowej, mniejszej butelce.
Zmiana ostatecznie oznacza, że klienci zapłacą więcej za litr napoju.

Coca-Cola różnicuje pojemności napojów

O mniejszych opakowaniach produktów Coca-Cola pisał we wrześniu bankier.pl Wtedy koncern tak tłumaczył swoje działania: - Koszty produkcji rosną na niespotykaną dotąd skalę, wpływając na wszystkie elementy prowadzenia biznesu w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Przykładowo, ceny gazu są średnio o 275 proc. wyższe w porównaniu z rokiem 2021, a prognozy mówią o nawet 484 proc. w 2023 r. (wg szacunków Federacji Przedsiębiorców Polskich). Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, różnicujemy pojemności napojów, by konsumenci wciąż mogli mieścić się w budżecie, który planowali wydać. Faktem jest jednak, że inflacja jest nieuchronna i obecnie historycznie wysoka - tłumaczyła Natalia Stroe, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services, Polska i Kraje Bałtyckie na łamach bankier.pl

 

 

Downsizing po polsku

Na cenę patrzy obecnie każdy konsument. Na gramaturę już mniej klientów. W ostatnim czasie za sprawą szalejącej inflacji coraz więcej mówi się o downsizingu. W handlu termin ten określa celowe zmniejszanie wagi sprzedawanego produktu albo zmniejszenie wagi produktów mieszczących się w opakowaniu.

O tym jak producenci zmniejszają gramatury w Polsce pisaliśmy w październiku br. Wtedy podawaliśmy przykłady dżemu Łowicz, mydła Dove, herbaty Lipton Yellow Label, czekolady E.Wedel czy makaronu Lubella.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum