Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Coraz więcej terminali płatniczych w restauracjach

Coraz więcej restauracji w Polsce decyduje się na zamontowanie w swoich lokalach terminali płatniczych. Restauratorzy - szczególnie większe sieci - podkreślają, że w dzisiejszych czasach obrót bezgotówkowy jest koniecznością. Pozwala na przyciągnięcie do lokali zwłaszcza ludzi młodych, którzy znaczną część swoich wydatków realizują za pomocą kart płatniczych - informuje Rzeczpospolita.
Reklama
Zdaniem restauratorów, łatwiej wydaje się pieniądze, których się "nie widzi". Umożliwia to też uzyskanie klientów, którzy w danym momencie nie dysponują gotówką.

Przedsiębiorcy cytowanie przez Rzeczpospolitą wskazują też, że mniej pieniędzy w kasie, to też mniejsze ryzyko potencjalnego napadu z kradzieżą.

Tymczasem umożliwianie płatności kartą ma także minusy - stosunkowo wysokie koszty związane z opłatami na rzecz agentów rozliczeniowych, problemy techniczne, które towarzyszą realizacji transakcji poprzez terminal płatniczy. Do tego dochodzi czas oczekiwania na pieniądze za zrealizowane transakcje - dodają restauratorzy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum