Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cosmedica chce mieć 50 aptek do końca roku

Cosmedica zgodnie z zapowiedziami utrzymuje tempo rozwoju i otwiera nowe apteki. 16 września rusza kolejny punkt w stolicy.  Do końca roku pod tym szyldem ma działać 50 aptek.
Reklama

Otwierana apteka przy ul. Staffa w Warszawie należy do większych w formacie Cosmedica. Drogeria ma prawie 200 mkw. powierzchni.

W stolicy marka jest już dobrze znana, bo właśnie w Warszawie zlokalizowanych jest najwięcej aptek pod jej szyldem. Od dwóch lat trwa też ogólnopolska ekspansja grupy. Przez ten czas liczbę placówek podwojono.

– To efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, dzięki której nieustająco zwiększamy nasze znaczenie na polskim rynku – podkreśla Jerzy Radziwanowski, prezes zarządu grupy.
– Planujemy kolejne otwarcia, a do końca roku zamierzamy zgromadzić pod jedną marką 50 aptek – zapowiada.

Kilka dni temu otwarta została również apteka przy ul. Worcella 44 w Gdańsku. Jest to trzeci punkt marki w Gdańsku i piąty w Trójmieście.

Średnio w każdej z aptek dostępnych jest 6500 produktów.

Grupa Cosmedica powstała w 2003 roku, jednak już trzy lata wcześniej: 20 października 2000 roku, otwarta została pierwsza z aptek, wchodzących dziś w skład grupy. Była to placówka przy ulicy Książkowej w Warszawie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum