Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Coty: Influencerzy są wiarygodnym źródłem informacji dla klientów

W dobie pokolenia, które nazywamy mianem digital natives, marki kosmetyczne muszą dopasować swoją komunikację do młodego konsumenta, którego życie w coraz większej części toczy się online. Oznacza to wykorzystanie naturalnych zachowań grupy docelowej, np. robienie selfie, czy poszukiwanie opinii na temat produktów u influencerów - mówi Aleksandra Kujawska z Coty.
Reklama

Jednocześnie komunikacja przyspieszyła, bo młode pokolenia żyją szybko i intensywnie, oczekują szybkiej reakcji i odpowiedzi na swoje pytania i potrzeby. Jeżeli chcemy być konkurencyjni i wiarygodni dla naszych konsumentów, to musimy być w trybie always-on– mówi Aleksandra Kujawska, senior director ds. korporacyjnych Europy Wschodniej i Rosji w COTY Inc.

Obecnie influencerzy są nieodzownym elementem strategii komunikacyjnych największych marek. Ten trend wynika przede wszystkim z faktu, że influencerzy są w dużej mierze niezależnym a przez to wiarygodnym źródłem informacji dla młodego konsumenta. Coraz częściej angażujemy ich w różnego rodzaju aktywacje, włącznie z tym, że współtworzą oni nasze produkty. Dzięki temu są nie tylko źródłem informacji o marce, ale też jej ambasadorem – dodaje Aleksandra Kujawska, Senior Director ds. Korporacyjnych Europy Wschodniej i Rosji w COTY Inc.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum