Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cukier Królewski przyznał 200 000 zł w programie Grant 5000

Producent Cukru Królewskiego podsumował 7. odsłonę autorskiego programu grantowego. Od 2015 r., w ramach Grantu 5000, Südzucker Polska wsparł blisko 50 niekomercyjnych instytucji kwotą wynoszącą łącznie ponad 200 000 zł. Równolegle z ogłoszeniem beneficjentów tegorocznej edycji, Grant 5000 został jedynym projektem wyróżnionym w konkursie Sustainability Award 2022 w kategorii FMCG.
Reklama

Pracownicy zatrudnieni w Südzucker Polska w 7. odsłonie programu grantowego wskazali potencjalnych beneficjentów Grantu 5000. Producent Cukru Królewskiego wybrał spośród zgłoszeń 6 niekomercyjnych podmiotów, które już niebawem otrzymają darowizny w kwocie po 5000 złotych.

Podejmując decyzję o przyznaniu grantów, szczególną uwagę zwracano na organizacje, które wyróżniają się troską o środowisko, poszukują proekologicznych rozwiązań oraz podejmują działania kształtujące świadomość ekologiczną.

- Za sprawą Grantu 5000 możemy lepiej poznać potrzeby naszych pracowników oraz ich otoczenia, a następnie móc na nie reagować. Mechanizm programu jest prosty: umożliwiamy pracownikom z każdej z naszych 6 lokalizacji wskazanie instytucji, która jest im najbliższa i potrzebuje wsparcia. My wybieramy i pomagamy. Wszystko na zasadzie partnerskich relacji i w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu - informuje Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.

Grant 5000 w konkursie Sustainability Award 2022

Ideę, mechanizm i efektywność Grantu 5000 doceniono w konkursie organizowanym przez European Conferences United. Celem Sustainability Award 2022 jest wyróżnienie firm oraz działań, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

Program grantowy Südzucker Polska, jako jedyna spośród 9 zgłoszonych inicjatyw, zdobył wyróżnienie w kategorii dla branży FMCG. Jurorzy swój wybór argumentowali tym, iż jest to program, który „zmierza do pobudzania lokalnych aktywności społecznych, tak ważnych w procesie budowy społeczeństwa obywatelskiego”.

Beneficjenci 7. edycji programu Grant 5000 to: Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie im. płk. Łukasza Cieplińskiego, Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie, Studio Piosenki La Chanson MDK Świdnica, Stowarzyszenie Ruch Innowatorów Społecznych z Kiełczowa, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Krakowie.

Cukier Królewski to marka z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jej produkty powstają w 4 cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica, na bazie polskich buraków od lokalnych rolników. W ofercie znajdują się także artykuły przeznaczone do wypieków i dekoracji oraz cukier trzcinowy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum