Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cuprum Arena i Korona Kielce przestają pobierać czynsz od zamkniętych sklepów

Nie będziemy pobierać czynszu od najemców, których lokale są zamknięte - mówi Jakub Puchalski, prezes zarządu Ultro Holding, odpowiedzialnej za zarządzanie Galerią Korona Kielce i Cuprum Arena w Lubinie.
Reklama

Od 13 marca rząd wprowadził zakaz handlu w obiektach powyżej 2 000 m2 z wyłączeniem sieci spożywczych, aptek i drogerii. Na razie oficjalnie zakaz ma trwać 2 tygodnie, nikt jednak nie ma wątpliwości, że zostanie administracyjnie przedłużony. Nie wiadomo tylko na jak długo.
Nie czekamy na programy rządowe, nie analizujemy umów, naszych praw do naliczania opłat. Dzisiaj w sytuacji absolutnie ekstremalnej, przedstawiamy nasze silne stanowisko, decyzję o całkowitej abolicji opłat za czynsz. Reagujemy na to co jest tu i teraz, bo patrzymy na współpracę z najemcami długofalowo. Zdajemy sobie sprawę, że nawet po otwarciu centrów handlowych, odbudowanie trafików może potrwać co najmniej kilka miesięcy. Z każdym indywidualnie usiądziemy do rozmów i wypracujemy warunki, które pozwolą nam dalej wzajemnie funkcjonować, w tym trudnym okresie. Decyzja ta podjęta została przez właściciela obu obiektów - Dariusza Miłka, przewodniczącego rady nadzorczej spółki CCC S.A. W skład GK CCC wchodzą marki takie jak eobuwie.pl, Gino Rossi, DeeZee czy Modivo.– dodaje Jakub Puchalski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum