Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CVC zdradza drogę wyjścia z inwestycji w Żabkę

Spółka odpowiedzialna za sieć sklepów Żabka może wejść na giełdę, ale niekoniecznie w Warszawie. To preferowany scenariusz na wyjście z inwestycji przez właściciela.
Reklama

- Preferowanym scenariuszem wyjścia funduszu CVC Capital Partners z inwestycji w sieć sklepów Żabka jest giełda — poinformował w Davos Krzysztof Krawczyk, partner CVC. Dodał, że może to być warszawski parkiet, ale nie wyklucza zagranicznej giełdy.

— Żabka ma przed sobą dekadę rozwoju. Możemy myśleć o wyjściu z tej inwestycji, ale dużo zależy od kondycji rynków finansowych. Ta spółka jest stworzona dla giełdy. Zawsze mówiliśmy, że to ścieżka wyjścia numer jeden — powiedział Krawczyk.

Przyznał, że w obecnej sytuacji geopolitycznej rynki kapitałowe zamarły i CVC czeka na poprawę sytuacji. — Trudno przewidzieć, kiedy rynki kapitałowe się otworzą, czy to będzie druga połowa tego roku, czy pierwsza połowa przyszłego roku — wskazał.

Zastrzegł, że CVC czuje się komfortowo jeszcze przez wiele lat z tym aktywem. Wie, jaki potencjał w nim drzemie. Będzie czekać spokojnie na poprawę koniunktury.

Obecnie sieć Żabka liczy około 9 tys. sklepów. Krzysztof Krawczyk zauważa, że poprawia wszystkie niefinansowe wskaźniki KPI kilkukrotnie. Zyski zwiększyły się pięciokrotnie.

CVC Capital Partners kupił Żabka Polska od Mid Europa Partners w 2017 r. Pod koniec grudnia 2022 r. fundusz podpisał umowę zbycia innego aktywa. 100 proc. udziałów w PKPE Holding, w skład którego wchodzi PKP Energetyka, trafi do PGE. Cena sprzedaży została ustalona na 1 mld 913,5 mln zł. Zamknięcie transakcji planowane jest na 3 kwietnia 2023 r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum