Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czarny piątek gorszy od ubiegłorocznego o 2,9 proc.

Sprzedaż w Czarny Piątek, czyli w dzień otwierający sezon świątecznych zakupów, spadła po raz pierwszy od 2009 r. Handlowcy są zaskoczeni - czytamy w Rzeczpospolitej.
Reklama


Z bardzo wstępnych danych organizacji handlowców National Retail Federation wynika, że wydatki Amerykanów w Czarny Piątek były w tym roku o 2,9 proc. niższe niż przed rokiem i wyniosły 57,4 mld dolarów. To zatem najgorsze otwarcie sezonu świątecznych zakupów od 2009 roku i zły prognostyk na cały sezon.
Według National Retail Federation do sklepów wybrało się tego dnia 141 mln osób, czyli 2 mln więcej, niż rok temu. Jednak średnio wydali nieco ponad 407 dolarów na osobę, czyli o 3,9 proc. mniej niż przed rokiem. Dotyczy to zarówno wydatków w tradycyjnych sklepach jak i przez Internet.
Handlowcy są zaskoczeni, ponieważ cięli ceny znacznie mocniej niż rok temu. Niektórzy, jak na przykład Wal-Mart, otworzyli sklepy nawet już dzień wcześniej czyli w Święto Dziękczynienia.
Wcześniejsze prognozy mówiło o niewielkim, ale jednak wzroście wydatków całym sezonie świątecznym, w którym Amerykanie mieli wydać ponad 600 mld dolarów.
Jest jeszcze jedna nadzieja w internecie. Handlowcy liczą, że więcej konsumentów zdecydowało się na e-zakupy. Sklepy internetowe właśnie na dzisiaj przygotowały specjalne oferty z racji tzw. Cyber Monday.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum