Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czekamy na sieć parków handlowych Paragon

Kilka miesięcy temu spółka Mallson Polska zarejestrowała w Urzędzie Patentowym RP znak towarowy Paragon Park Handlowy. Pod tym logo ma powstać sieć parków handlowych - dowiedział się portal dlahandlu.pl. Strona paragonpark.pl nie jest jeszcze aktywna, ale zawiera informację, że "wkrótce będzie dostępna".
Reklama

Parki handlowe to hit inwestycyjny ostatnich lat. Na taki projekt zdecydowała się także firma Mallson Polska, która odpowiada za wykreowanie koncepcji komercyjnej oraz wynajem obiektów pod logo Paragon. Wkrótce poznamy szczegóły tego projektu.

fot. za UP RP
fot. za UP RP

Na stronie firmy Mallson wymienione są parki handlowe w realizacji:

Łaziska Górne - Park Handlowy

Otwock - Park Handlowy

Rogoźno - Park Handlowy

Ustroń - Park Handlowy

Wieluń - Park Handlowy

Parki handlowe liderem polskiego rynku

Z raportu firmy JLL wynika, że w trzecim kwartale 2022 r. deweloperzy dostarczyli na polski rynek 113 000 mkw. GLA nowoczesnej powierzchni handlowej. Liderem niezmiennie pozostaje format parku handlowego, który odpowiada za 66% nowej podaży.
Przypomnijmy, że parki handlowe oraz centra codziennych zakupów (tzw. centra convenience) okazały się najbardziej odpornymi formatami handlowymi w czasie pandemii COVID-19.

Czynsze i opłaty eksploatacyjne w parkach handlowych i centrach typu convenience są nieporównywalnie niższe niż w centrach handlowych. Wynika to z cech charakterystycznych dla tego typu obiektów, tj. braku przestrzeni wspólnych, prostego układu parterowego, jednopoziomowego parkingu zewnętrznego i często peryferyjnej lokalizacji, jednak można się spodziewać, że na poziom opłat eksploatacyjnych będzie miał wpływ wzrost kosztów operacyjnych, a w szczególności wzrost kosztów mediów.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum